Wszystko dla Boga i Polonii...

60 lat posługi chrystusowców w Australii

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough, niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczęły się obchody 60-lecia posługi chrystusowców w Australii. Dziękczynnej Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W koncelebrze udział wzięli: Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat SChr, prowincjałowie: Jacek Walkiewicz SChr, Zbigniew Wcisło SChr i Tadeusz Przybylak SChr oraz polonijni duszpasterze z Melbourne na czele z Rektorem Sanktuarium.

Uroczystość poprzedziło Triduum, w czasie którego rozważania wygłosił wikariusz generalny. Po liturgii odbyła się premiera filmu o pracy chrystusowców w Australii (Aussie Boys) oraz przygotowany przez rodaków jubileuszowy piknik. Uroczystości w Melbourne zapoczątkowały obchody 60. rocznicy przyjazdu pierwszych chrystusowców do Australii 3 września 1959 r. Byli nimi księża: Edmund Gagajek SChr i Józef Gula SChr.

Pozostałe celebracje jubileuszu będą kontynuowane w Domu Prowincjalnym w Canberze, a także w Sanktuarium M.B.Częstochowskiej w Marayong - Sydney.

Poniżej, w zdjęciach można także zapoznać się z artykułem o pracy polonijnej chrystusowców na Antypodach, który ukazał się w listopadowym wydaniu miesięcznika Msza Święta.


341 6113

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone