dodano: 2023-03-13 22:25:00 edycja: 2023-04-06 08:56:16 autor: 230 odsłon: 1187

97. Spotkanie Formacyjne Młodzieży „Emaus“ w Haus-Concordia w Niemczech

W dniach od 10 do 12 marca 2023 roku, w Ośrodku Polonijnym Haus-Concordia, położonym w Herdorf w Niemczech, odbyło się 97. Spotkanie Formacyjne Młodzieży «Emaus». Wzięło w nim udział ponad 130 młodych ludzi z wielu Polskich Misji Katolickich – szczególnie liczna była grupa osób przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z Düsseldorfu i Bonn.

Hasłem tego spotkania były słowa św. Pawła z Listu do Galatów – „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5,1). Program obfitował w momenty wspólnej i osobistej modlitwy. Wieczorne Adoracje pełne były pełne słów uwielbienia, śpiewanych i wypowiadanych przez zgromadzonych w kaplicy młodych ludzi. Spotkanie poprowadził ks. Prowincjał Bogdan Renusz SChr, towarzyszyli mu ks. Andrzej Kołaczkowski SChr, ks. Łukasz Kuczyński SChr i ks. Vyacheslav Melnyk SChr. W części spotkania wziął także udział ks. Przemysław Marek SChr. Głoszone podczas Mszy Świętych kazania, formacyjne konferencje i okolicznościowe nabożeństwa pomagały młodzieży w rozważaniu i pogłębieniu wiary i więzi z Jezusem. Wspólnie spędzony czas napełnił serca wszystkich uczestników radością i odnowił poczucie jedności oraz misji głoszenia swoim życiem Dobrej Nowiny, do której spełnienia zaprosił każdego z nich Chrystus.

tekst i zdjęcia: ks. Łukasz Kuczyński SChr

*    *    *

W innym miejscu naszej posługi w Niemczech, w Essen, odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Patrona kościoła, w którym na modlitwie spotyka się miejscowa Polonia, a z dalekiej Arizony ‘dopłynęła’, nieco archiwalna już, wiadomość o polskim święcie w tym stanie połączonym z degustacją polskich specjałów i przeglądem tanecznych polonijnych zespołów folklorystycznych.

 13 marca 06 kwietnia 230 1187