dodano: 2023-01-15 19:50:01 edycja: 2023-01-18 09:16:04 autor: 230 odsłon: 2512

Chrystusowcy czwartą drużyną w Polsce! Turniej piłki nożnej w Tarnowie

W sobotę 14 stycznia 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłce nożnej halowej, organizowane przez WSD Tarnów. Nasi klerycy: Bohdan Pryshiaznyi SChr, Krystian Smykla SChr, Grzegorz Grabowski SChr, Bartosz Zaryczny SChr, Wiktor Stankiewicz SChr wraz z dk. Piotrem Biberem SChr i ks. Pawłem Jasiną SChr, prefektem seminarium zajęli czwarte miejsce w turnieju, w którym udział wzięły reprezentacje 20 seminariów diecezjalnych i zakonnych z całej Polski.

Nasi alumni zajęli drugie miejsce w swojej grupie, tuż za WSD Przemyśl, wyprzedzając: WSD Poznań, WSD Siedlce i Seminarium Franciszkanów z Krakowa. W ćwierćfinale mierzyli się z WSD KUL, które swoją grupę wygrało zdobywając 18 bramek i nie tracąc żadnej. Nasi klerycy nie wystraszyli się jednak rywala i po zaciętym meczu zwyciężyli 2-1. W półfinale ulegli jednak WSD Częstochowa 1-2, które ostatecznie wygrało cało turniej. W meczu o trzecie miejsce ponownie przyszło mierzyć się z WSD Przemyśl, które lepiej wytrzymało trudy turnieju i zachowując więcej, sił wygrało ostatecznie 2-0.

Wyjazd, oprócz przeżyć sportowych i nawiązywania dobrych relacji z innymi seminariami, obfitował w ważne dla naszych współbraci przeżycia duchowe. W drodze do Tarnowa klerycy pomodlili się przy grobie naszego współbrata ks. Pawła Kontnego SChr na cmentarzu w Lędzinach, natomiast w drodze powrotnej uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

tekst: kl. Wiktor Stanikiewicz SChr,
zdjęcia: kl. Grzegorz Grabowski SChr, kl. Damian Talowski WSD Kraków oraz klerycy z WSD Tarnów

(za serwisem internetowym naszego seminarium)

*    *    *

Informacja o tym kleryckim turnieju piłkarskim znalazła się również w serwisie Katolickiej Agencji Informacyjnej.
 15 stycznia 2023r. 18 stycznia 2023r. 230 2512