dodano: 2016-05-04 07:20:00 edycja: 2016-05-17 07:21:21 autor: 2 odsłon: 5301

Dni młodych w Barlinku

Już po raz trzeci odbywały się w Barlinku Archidiecezjalne Dni Młodych (archidiecezja szczecińsko-kamieńska). Tegoroczne spotkanie było bezpośrednim przygotowaniem do uczestnictwa w wielkim święcie młodych, jakim są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Chrystusowcy posługujący na Pomorzu Zachodnim, wraz ze swoją młodzieżą licznie zgromadzili się na tym trzydniowym przedsięwzięciu. Przybyli nasi duszpasterze młodzieży ze Szczecina (NSPJ, Zdroje), Stargardu (Chrystus Król), Dobrzan, Pyrzyc, Goleniowa, Płotów.

Codziennej Mszy św. przewodniczył sam metropolita ks. abp Andrzej Dzięga. Wielkim przeżyciem dla uczestników Dni Młodych były wieczorne nabożeństwa: pojednania i uwielbienia w pobliskim kościele Niepokalanego Serca NMP. ADM to nie tylko czas modlitwy, ale tworzenia wspólnoty, poznawania się i ewangelicznego radowania się. Na scenie głównej przy Rynku Miejskim wystąpiły w tym czasie zespoły Som Gorsi i grupa Wyrwani z niewoli. Katechezę głosiła Patrycja Hurlak. Popołudniem młodzi wzięli udział w warsztatach tematycznych. Było z czego wybierać, bowiem organizatorzy przedstawili aż 53 propozycje.

3 maja, na zakończenie spotkania, burmistrz oraz proboszczowie z parafii św. Katarzyny i św. Jerzego oficjalnie zaprosili na kolejne Archidiecezjalne Dni Młodych w Goleniowie.

ks. Marcin Stefanik SChr


04 maja 2016r. 17 maja 2016r. 2 5301