dodano: 2023-08-28 18:09:17 edycja: 2023-08-30 08:53:48 autor: 230 odsłon: 3069

Do Mórkowa zjeżdżają kandydaci na duszpasterzy polonijnych…

Jak możemy przeczytać w internetowych kanałach referatu powołaniowego i naszego domu zakonnego w Mórkowie po 1,5 roku przerwy w tymże podleszczyńskim dworku z końca XIX wieku znów rozpoczęła się początkowa formacja kandydatów do Towarzystwa Chrystusowego.

W 2023 roku dniem zjazdu była uroczystość NMP Częstochowskiej, ale dwóch kandydatów przyjechało nieco wcześniej i wraz z mieszkańcami domu, braćmi i księżmi, wzięła udział w odpustowej modlitwie w intencji powołanych i o powołania do służby Bożej w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej pod przewodnictwem metropolity poznańskiego, abpa Stanisława Gądeckiego. 26 sierpnia 2023 r., w sobotnią uroczystość, zjechało się w sumie siedmiu młodzieńców, którzy podczas uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Olejnika SChr, przełożonego generalnego zgromadzenia otrzymali zakonne modlitewniki jako znak rozpoczęcia czasu aspirandatu stanowiącego przygotowanie do właściwej rocznej próby nowicjackiej. W następującą niedzielę natomiast udali się do góreckiego sanktuarium, aby Maryi, Matce Pocieszenia zawierzyć rozpoczęty czas.

Należy również dodać, że w czasie wspomnianej półtorarocznej posuchy dom w Mórkowie otworzył swoje podwoje dla osób pragnących pogłębiać swoją relację z Bogiem, o czym można przeczytać w serwisie internetowym i na profilu społecznościowym mórkowskiego domu. Można tam znaleźć ofertę rekolekcyjną chociażby dla kandydatów do bierzmowania i dla małżeństw. W ostatnim czasie w Mórkowie spotkali się najpierw (15-20 sierpnia) ODOwicze z Serca czyli studenci z Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, a potem (22-26 sierpnia) ministranci i lektorzy głównie z parafii chrystusowców pragnący pogłębić swoją wiedzę i formację liturgiczną.

Zawierzamy kandydatów, jak i sprawę powołań do służby Bożej modlitwie naszych Drogich Przyjaciół i Czytelników zakonnego kalendarium.

dołączone fotografie dzięki uprzejmości magistra nowicjatu, ks. Pawła Jasiny SChr28 sierpnia 2023r. 30 sierpnia 2023r. 230 3069