dodano: 2018-10-01 16:31:00 edycja: 2018-10-02 16:30:59 autor: 341 odsłon: 5658

Dobrzany - Miasto Aniołów 2018

Tegoroczny odpust parafialny pod hasłem "Dobrzany - Miasto Aniołów 2018" odbył się w dniach 26-30 września. W tym roku miał on nieco bardziej rozbudowaną formę.

Dzięki życzliwości władz samorządowych, sponsorów i parafian odbyło się wiele ciekawych - religijnych, kulturalnych oraz sportowych wydarzeń.

Uroczystość odpustową poprzedziło Triduum - trzydniowe duchowe przygotowanie do uzyskania daru Odpustu. W wygłaszanych naukach poruszona została tematyka "walki duchowej" w nawiązaniu do św. Michała Archanioła, wojownika i strażnika Chwały Bożej.

W piątek (28 września) o godz. 20:00 odbył się koncert "Noc pod Skrzydłami". Był to wieczór z poezją i muzyką poetycką. Na scenie wystąpiło wielu utalentowanych artystów: Joanna Stanuch-Piotrowicz, Aleksandra Szachniuk, Aleksander Jastrząb, Anna Biniek, Piotr Korzeniowski, Paweł Kłyszejko oraz ks. Waldemar Pozlewicz SChr. Koncert poprowadził Adrian Rajczakowski. W czasie koncertu ks. Rafał J. Sorkowicz SChr zaprezentował kilka swoich wierszy z tomiku "Ja stary Iskariota", który ukaże się już niebawem.

Uroczystą Mszę Świętą odpustową (w sobotę - 29 września) poprzedziła barwna "Anielska Procesja" ulicami Dobrzan. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowały piękne anielskie skrzydła. W czasie Eucharystii proboszcz - ks. Rafał wprowadził uroczyście w posługę ceremoniarza czterech lektorów. Po Mszy Świętej odbył się festyn parafialny, bogaty w występy na scenie, konkursy i loterie. Wieczorem o godz. 20:00 w ogrodzie za plebanią odbył się "Wieczór Chwały ze św. Michałem Archaniołem". Wraz z zespołem "Mika'el" zgromadzeni - modlitwą i śpiewem trwali w dziękczynnym uwielbieniu Pana za wszystkie Jego dzieła i łaski.

W niedzielę (30 września) odbyła się historyczna, bo pierwsza edycja - "Biegu św. Michała Archanioła". Trasa była urokliwa choć niełatwa, ponad 8 km. Wzięli w niej udział biegacze z Dobrzan, Szczecina, Choszczna, Pyrzyc, Stargardu, Marianowa, Karkowa, Ognicy i Grabnicy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy anielski medal. Zwycięzcą biegu został Kamil Tarnowski (Szczecin). Drugie miejsce zajął Jarosław Szwajlik (Dobrzany). Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Krygier (Dobrzany). Sportowym zmaganiom towarzyszył piknik rodzinny w ogrodzie za plebanią.

ks. Rafał J. Sorkowicz SChr

Fotogaleria01 października 2018r. 02 października 2018r. 341 5658