dodano: 2022-05-09 16:04:00 edycja: 2022-05-26 17:19:57 autor: 230 odsłon: 2014

Doroczne pielgrzymowanie do Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer

Rokrocznie w pierwszą sobotę maja Polonia z Niemiec udaje się w pielgrzymce do sanktuarium Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer, by Maryi – najlepszej Matce i czułej Królowej powierzać radości, nadzieje, troski i doświadczenia codzienności.

Pielgrzymka AD 2022 odbyła się w sobotę 7 maja 2022 r. już bez większych ograniczeń i obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa i zgromadziła licznie Polonię z różnych części Niemiec. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił bp Szymon Stułkowski, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej (tyt. Tabalty), a koncelebrowali ją duszpasterze polonijni, szczególnie chrystusowcy. W podróży z ojczyzny Księdzu Biskupowi, który również przewodniczył popołudniowemu nabożeństwu maryjnemu, towarzyszył ks. Maciej Piaskowski SChr, pełniący obowiązki przełożonego naszego Domu Głównego. W pielgrzymce i we wspólnej modlitwie uczestniczyły także siostry misjonarki z ich Domu Generalnego w Poznaniu-Morasku, ich nowicjat z Siostrą Mistrzynią (dla których, jak podaje ich serwis internetowy, było to pierwsze pielgrzymowanie do tego sanktuarium).

Dzięki temuż serwisowi można zapoznać z bardziej szczegółową relacją, jak i galerią fotografii oraz dowiedzieć się, że Siostry zaangażowały się w niedzielną modlitwę razem z polskimi parafianami w Niedzielę Dobrego Pasterza w PMK Kleve i Niederrhein, w których posługują i chrystusowcy, i siostry misjonarki.

Natomiast bp Szymon wraz z ks. Maciejem udali się do Eindhoven w Holandii, gdzie w niedzielę 8 maja 2022 r. udzielił sakramentu bierzmowania tamtejszej Polonii: dodajmy, że najstarsza kandydatka miała 93 lata.

(dołączone fotografie otrzymaliśmy dzięki życzliwości sióstr misjonarek)

 09 maja 2022r. 26 maja 2022r. 230 2014