Wszystko dla Boga i Polonii...

«Droga narodzenia» – rekolekcje adwentowe

Do tradycyjnej, można powiedzieć, propozycji na adwentowy czas – internetowych rekolekcji z Niderlandów pragniemy dołączyć inną. Są to także rekolekcje, które wykorzystują social media a konkretnie YouTube.

Otóż posługujący w parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach ks. Michał Armatys SChr, wykorzystując swój kanał YouTube, od najbliższej niedzieli, pierwszej niedzieli Adwentu, poprowadzi adwentowe rekolekcje pod nazwą «Droga narodzenia». Każdego dnia, przez cały adwent, na swoim kanale będzie zamieszczał ok. dziesięciominutowy film o przeżywaniu rozpoczynającego się czasu radosnego oczekiwania, chrzcie, nawróceniu, spowiedzi, Mszy Świętej, modlitwie i bezpośrednim przygotowaniu do Narodzenia Pańskiego.

Sam prowadzący zachęca stawiając konkretne pytania: "Czy w zeszłym roku Jezus narodził się w moim sercu? Czy pragnę tego w tym roku? Czy zrobię miejsce dla Jezusa w żłóbku mojego serca – czy znów to ja będę w nim leżał? «Droga Narodzenia» to wyjątkowe – domowe rekolekcje, które przejdziemy wraz z Madonną della Strada, aby już od początku Adwentu wejść na właściwą drogę przygotowania do Narodzenia Pańskiego, aby Bóg mógł się narodzić w naszym życiu i w naszych sercach…"

 


230 2863

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone