dodano: 2016-11-26 17:37:58 edycja: 2016-11-26 23:15:43 autor: 341 odsłon: 7825

Dzień skupienia dla służby liturgicznej na Pomorzu Zachodnim

W przedzień I Niedzieli Adwentu, 26 listopada 2016 roku w parafii pw. św. Katarzyny w Goleniowie zgromadzili się lektorzy z parafii chrystusowców na Pomorzu Zachodnim, by uczestniczyć w kwartalnym dniu skupienia.

Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której podjęty został temat powołania w oparciu o wezwanie Jeremiasza. Ks. Marcin Stefanik, promotor powołań, zwrócił uwagę uczestników na potrzebę sięgania po Słowo Boże i otwieranie się na nie w czasie modlitwy, a także na jego rolę w odpowiadaniu na propozycję Boga.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, przygotowana z pełną asystą przez gospodarzy skupienia, czyli lektorów z parafii św. Katarzyny w Goleniowie, pod czujnym okiem opiekunów: ks. Waldemara Pozlewicza i dk. Krzysztofa Grabowskiego. Kaznodzieja, opierając się na czytaniach dnia, porównał Pismo Święte do księgi ocalenia. Podkreslił, by każde działanie lektora wynikało z potrzeby strzeżenia Słowa Bożego, co należy rozumieć, jako czytanie i wcielanie w swoim życiu, by nie było dysonansu między tym, co dzieje się w czasie liturgii a konkretnej postawy życiowej. 

W południe rozpoczęły się rozgrywki piłki halowej. Podczas fazy grupowej wszystkie zespoły rywalizowały między sobą. Do fazy finałowej przeszły cztery drużyny, spośród których wyłoniono zwyciezców. Pierwsze miejsce zajęli lektorzy z parafii św. Michała Archanioła w Dobrzanach (ks. Damian Jędrzejak), którzy obronili tytuł. Kolejno, drugą pozycję zdobyli lektorzy z Pyrzyc - z parafii św. Ottona (ks. Jarosław Koch), trzecie przypadło w udziale reprezentantom parafii św. Józefa w Stargardzie (ks. Marek Nikiel). Okolicznościowe dyplomy otrzymali pozostali uczestnicy rozgrywek, w tym z parafii NSPJ w Szczecinie (ks. Paweł Marek), MB Bolesnej w Chociwlu (ks. Marcin Dzieliński, ks. Andrzej Zanadruk), Chrystusa Króla w Stargardzie (ks. Łukasz Klimek) i po raz pierwszy uczestnicząca w dniu skupienia młodzież z parafii NSPJ w Brojcach, ze swoim opiekunem ks. Piotrem Janasem. 

Dni skupienia są akcją przygotowywaną przez duszpasterzy służby liturgicznej posługujących na Pomorzu Zachodnim. Kolejne spotkanie, tym razem dla ministrantów, odbędzie się w Dobrzanach 4 lutego 2017 roku.26 listopada 2016r. 26 listopada 2016r. 341 7825