dodano: 2018-10-11 22:38:55 edycja: 2018-10-12 07:15:53 autor: 341 odsłon: 4643

Dzień skupienia w La Ferté sous Jouarre

9 października 2018 roku, do Domu PMK w La Ferté sous Jouarre, zjechali się współbracia posługujący we Francji, by odbyć tam pierwszy po wakacjach dzień skupienia. Poprowadził ks. dr Krzysztof Koch (kapłan diecezji pelplińskiej, brat naszego ks. Jarosława, pracującego od niedawna w prowincji w Aulnay sous Bois).

Prelegent w swojej konferencji, nawiązując do historii starożytnego Kościoła, wspomniał papieża św. Klemensa i jego przemyślenia zawarte w Liście do Koryntian. Ówczesny następca św. Piotra omawiał sprawę złożenia z urzędu prezbiterów, ukazywał na czym zasadza się tożsamość Kościoła, bolał nad brakiem miłości braterskiej i pokory.

Współbracia mieli możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty oraz pogłębić swoją relację z Jezusem, wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof i wygłosił homilię, snując refleksję nad postawami ewangelicznych bohaterów tego dnia: Marii i Marty.

Dzień skupienia jak zawsze był również okazją do spotkania braterskiego i wymiany doświadczeń po wakacjach i zaprezentowania planów duszpasterskich na rozpoczęty już rok formacyjny na parafiach.

W domu Polskiej Misji Katolickiej we Francji, od niedawna posługują także Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Omówiły plany działalności domu na najbliższe miesiące i zachęciły chrystusowców do współpracy.

Na podstawie relacji ks. Ryszarda Fydy SChr11 października 2018r. 12 października 2018r. 341 4643