dodano: 2015-12-16 20:18:00 edycja: 2016-01-05 20:19:55 autor: 2 odsłon: 5082

Inauguracja Roku Miłosierdzia w Lombard

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Ryszard Głowacki SChr dokonał uroczystego otwarcia Drzwi Miłosierdzia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w Lombard, IL. Następnie odprawiona została uroczysta Msza św., na koniec której chór wraz z zespołem „Misericordia” wykonał „Akatyst” ku czci Bogarodzicy.

Sanktuarium diecezjalne Bożego Miłosierdzia w Lombard, IL zostało ustanowione przez ks. bpa Daniela Conlona kościołem stacyjnym Roku Miłosierdzia. Świątynia jest otwarta na przybywanie grup pielgrzymkowych na sprawowanie Eucharystii, doświadczenie Miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty, na modlitwę oraz na uzyskanie jubileuszowego odpustu. Jako wspólnota parafialna codziennie będziemy upraszać Miłosierdzia Bożego nad światem odmawiając rano i wieczorem Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W pierwsze piątki miesiąca korzystając z sakramentu pokuty i pojednania, uczestnicząc w Eucharystii i uroczyście śpiewając koronkę i litanię do Miłosierdzia Bożego upraszać będziemy zmiłowania nad światem. W pierwsze niedziele miesiąca odprawiana będzie Msza św. z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie dla chorych na duszy i ciele. W pierwsze poniedziałki miesiąc będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Aby podkreślić wagę chrztu św. włączona będzie w Eucharystię aspersja. W pierwsze niedziele miesiąc głoszone będą kazania tematyczne poświęcone uczynkom miłosierdzia co do duszy i co do ciała. Rekolekcje wielkopostne poświęcone będą tematowi Bożego Miłosierdzia. W Wigilię Święta Miłosierdzia wykonane zostanie pop-oratorium o Miłosierdziu Bożym. Odbędzie się też pielgrzymka do katedry św. Rajmunda w Joliete, aby przejść przez Bramę Miłosierdzia i otrzymać łaski Roku Jubileuszowego. Odbędzie się również pielgrzymka do Rzymu i sanktuariów maryjnych w Europie. Będą podejmowane dzieła miłosierdzia szczególnie przez dwie grupy: modlitewno-charytatywną i krąg miłosierdzia tworzony przez młodzież. Na zakończenie Roku Miłosierdzia odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przekazany zostanie dla dzieci żyjących w domach dziecka w Polsce.

Zapraszamy do uczestniczenia w programie duchowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lombard, IL i do zyskiwania jubileuszowych odpustów dla siebie lub dla zmarłych.

ks. Tadeusz Winnicki SChr

Zdjęcia z uroczystości: http://www.milosierdzie.us/?art_id=1755

Wideo z uroczystości: https://youtu.be/qRtOiX39FB4


16 grudnia 2015r. 05 stycznia 2016r. 2 5082