dodano: 2023-04-29 19:36:28 edycja: 2023-05-01 19:01:29 autor: 341 odsłon: 995

IX Spotkanie dzieci "u KRÓLA"

29 kwietnia 2023 roku odbyło się kolejne już spotkanie dzieci z parafii prowadzonych przez chrystusowców. Od tego roku nosi ono nową nazwę "U Króla", gdyż tradycyjnie odbywa się w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie. W tym roku wzięło w nim udział około 150 dzieci z obu parafii w Stargardzie, z Goleniowa, Brojc, Pyrzyc, Chociwla oraz Sarbii wraz ze swoimi duszpasterzami, siostrami misjonarkami i świeckimi opiekunami. Deszczowa pogoda nie zachęcała, ale organizatorzy wraz z dziećmi się nie poddali. Spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Rytwiński SChr, a kazanie o Królu najlepszym i najmądrzejszym oraz św. Katarzynie Sieneńskiej wygłosił ks. Maciej Onaszkiewicz SChr.

Dzieci wzięły udział w dwóch rodzajach zajęć. Były walki wręcz, zapasy; mały majsterkowicz, który odkrywał niezwykłość wbijania gwoździa w deskę; mały mechanik pozwolił nauczyć się, gdzie wlać płyn do spryskiwaczy i jak wygląda spód samochodu; w strefie beauty dziewczyny uczyły się dbać o swoje zewnętrzne piękno; zajęcia kulinarne w tym roku były majstersztykiem past, dzięki którym przygotowane zostały kanapki; jak zawsze niezwykle twórcze były zajęcia plastyczne, a niesamowite, wybuchowe zajęcia z kolorowej chemii zainteresowały każdego uczestnika. Po obiedzie przygotowanym na grillu rozpoczęło się współzawodnictwo parafialne, w którym zwyciężyła drużyna z Goleniowa.

Wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia zakończyła spotkanie - dziewiąte, momentami trudne, ale na końcu - bardzo radosne i przynoszące wiele satysfakcji.

Każde takie spotkanie jest genialną okazją, aby przenieść dzieci z kanap do świata realnego, twórczego i wypełnionego Bogiem.

Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie za rok.

Relacja i foto: Joanna Stefańska, Mariusz Makowski29 kwietnia 01 maja 341 995