Wszystko dla Boga i Polonii...

Kalejdoskop parafialnych wydarzeń…

Gdy śledzimy serwisy www bądź fanpage w mediach społecznościowych naszych wspólnot parafialnych na Pomorzu Zachodnim zauważymy wiele podjętych inicjatyw dla dzieci i młodzieży z okazji święta ich Patrona, św. Stanisława Kostki. Jako że ostatnie dni tegorocznego kalendarzowego lata darzą nas wspaniałą, słoneczną pogodą w spotkania formacyjne został włączony element sportowo-rekreacyjny (Pyrzyce, Stargard parafia pw. św. Józefa, Szczecin Zdroje). Do ich rodziców i dziadków również została skierowana oferta formacyjno-pielgrzymkowa w postaci pielgrzymki Bractw Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do szczecińskiego sanktuarium NSPJ: poza miejscową wspólnotą Straży Honorowej przybyły Arcybractwa ze Stargardu i Pyrzyc.

Przełom sierpnia i września to także modlitwa dziękczynna za plony: Msze Święte, podczas których odbywało się owo dziękczynienie i błogosławienie dożynkowych wieńców sprawowane były zarówno w kościołach parafialnych, jak i filialnych (Dobrzany 1, 2; Płoty; Tetyń).

Przedstawione wyżej ‘zbiory aktualności’ nie wyczerpują bogactwa naszych parafii, bo również i w innych wspólnotach w ostatnim czasie miały miejsce ważne wydarzenia, które zostały uwiecznione na fotografiach i umieszczone w internecie (Goleniów, Marianowo, Stargard parafia pw. Chrystusa Króla).

Zapraszamy zatem do zaglądania do wspomnianych internetowych serwisów…


230 3322

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone