dodano: 2017-02-15 21:15:38 edycja: 2017-03-12 00:16:16 autor: 341 odsłon: 5829

Kluczowy etap w procesie beatyfikacyjnym kard. Hlonda

Już za trzy tygodnie, 9 marca odbędzie się w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dyskusja Komisji Teologicznej nad Positio super vita et virtutibus sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia, positio będzie analizowane przez komisję kardynałów. Jeśli uzna ona heroiczność cnót naszego Założyciela sprawa trafi bezpośrednio do papieża. Po promulgacie przez niego dekretu o heroiczności cnót będzie można mówić o formalnym zakonczeniu procesu.

Wówczas do beatyfikacji będzie potrzebny cud, o który już trzeba się modlić, jak prosi wicepostulator sprawy ks. Bogusław Kozioł SChr. 

Z informacjami o stanie procesu można zapoznać się w wywiadzie z ks. Koziołem przeprowadzonym przez Marcina Przeciszewskeigo z KAI. Wywiad został opublikowany m.in. przez portal Tygodnika Niedziela

Co tydzień także Nasz Dziennik będzie drukował teksty wyjęte z nauczania kard. Hlonda; jakże dzisiaj aktualne i wzywające do myślenia i działania po katolicku.

Jak zachęca Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Ryszard Głowacki SChr: "Uczyńmy zatem wszystko, co w naszej mocy, aby świetlana postać Kardynała Założyciela była coraz bardziej znana i rozpoznawana, a oficjalna decyzja Kościoła, niech sprawi, że poprzez akt beatyfikacji zyskamy Orędownika przed Bogiem". 

Prosimy szczególnie o modlitwę w intencji beatyfikacji i cudu za wstawiennictwem Sługi Bożego. Teksty modlitw znajdują się na stronie Ośrodka Postulatorskiego

Informacja TVP3  Poznań o procesie beatyfikacyjnym kard. A. Hlonda.


15 lutego 2017r. 12 marca 2017r. 341 5829