W 1254 r. książe Warcisław z Demmina ofiarował Sarbię zakonnikom z Białoboku. W ugodzie Katedry Kamieńskiej i Kołobrzeskiej dotyczącej ich kościelnych granic w 1291 roku Sarbia zostaje wymieniona po raz pierwszy jako parafia.
W Sarbii istniały dwa kościoły i dwie działające niezależnie parafie. W 1892 roku założono parafię w Sarbii należącą do Kościoła Ewangelicko - Luterańskiego. W 1900 roku zostaje w Sarbii poświęcona Kaplica Betlejemska. Po wojnie w kaplicy znajdował się magazyn. Później prowadzono tu lekcje religii. Od 1989 roku służy jako kaplica cmentarna.
Po II wojnie światowej mieszkańcami Sarbii są katolicy, a parafia jest pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.
W 1973 roku z parafii Sarbia zostały wydzielone miejscowości: Gosław, Gołańcz, Siemidarzmo i Bieczyno. Powstaje nowa parafia Gosław.
W 1991 roku odbyły się misje św. z okazji 700-lecia istnienia parafii. 29.06.1991 roku ks. bp Tadeusz Werno przewodniczył uroczystościom obchodów 700-lecia parafii.
Obecnie parafia Sarbia obejmuje swoim terytorium następujące miejscowości: Sarbia, Drzonowo, Samowo, Karcino, Głowaczewo, Nowogardek, Bogusławiec, Paprocie, Kędrzyno.