dodano: 2019-05-29 13:55:26 edycja: 2021-05-06 11:57:09 autor: 341 odsłon: 9149

Miesięcznik „Msza Święta” w wersji cyfrowej

Czerwcowy numer wydawanego przez Towarzystwo Chrystusowe miesięcznika biblijno-liturgicznego „Msza Święta”  jest wyjątkowy, bo otwiera nowy rozdział w publikacji pisma. Jest to bowiem pierwszy numer, który ukazuje się także w wersji cyfrowej zarówno z dodatkiem homiletycznym, jak i bez niego.

„Msza Święta” jest pismem propagującym wśród wiernych liturgię i szeroko rozumiane tematy z nią związane, służy pomocą w formacji liturgicznej służby ołtarza i organistów oraz proponuje w specjalnym dodatku zestaw homilii (dla dorosłych, młodzieży i dzieci) na każdą niedzielę i uroczystość.

Pierwszy numer w elektronicznej wersji redakcja udostępnia do darmowego pobrania w sklepie internetowym Wydawnictwa Hlondianum www.hlondianum.pl. Więcej informacji na internetowej stronie miesięcznika www.msza.tchr.org oraz w Wydawnictwie Hlondianum.

Tak więc od teraz „Msza Święta” zawsze z Tobą, liturgia bliżej Ciebie, homilia zawsze pod ręką. Zapraszamy do korzystania zarówno z wersji papierowej, jak i cyfrowej.

Miesięcznik „Msza Święta” powstał w 1936 roku jako część misji Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Założyciel zgromadzenia – Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond – zapisał bowiem w pierwszych ustawach, że „członkowie Towarzystwa będą słowem i piórem szerzyli wszędzie znajomość Mszy św. w tym celu, by wierni, przejęci znaczeniem Najświętszej Ofiary, uczestniczyli w niej możliwie codziennie i z największą korzyścią”. Kolejne redakcje miesięcznika starają się to zadanie wypełniać jak najlepiej. Po więcej informacji zapraszamy na stronę „Mszy Świętej”.


29 maja 2019r. 06 maja 2021r. 341 9149