dodano: 2023-05-15 14:39:00 edycja: 2023-05-30 13:12:42 autor: 230 odsłon: 834

Młodzieżowe spotkania formacyjne

Chrystusowcy w różny sposób podejmują wezwanie z ich codziennej modlitwy w intencji Polonii do poszukiwania i odnajdywania zagubionych duchowo polskich emigrantów, a następnie przyprowadzania ich do Chrystusa – źródła wszelkiego dobra i szczęścia, źródła prawdy i miłości, do Tego, który jest prawdziwą drogą do pełni życia, do życia wiecznego.

Podobnie jak w czasie Wielkiego Postu, czterdziestodniowego przygotowania paschalnego, tak samo w okresie pięćdziesiątnicy paschalnej radości w Niemczech, Francji i Polsce zorganizowano spotkania dla młodzieży: w Niemczech odbyło się ono tradycyjnie już w Ośrodku «Haus Concordia» w Herdorf, we Francji – w Domu PMK w La Ferté sous Jouarre, w Polsce natomiast w dwóch miejscach – w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach i pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Jak informuje ks. Sebastian Stawierej SChr, nasz powołaniowiec, zwieńczeniem wszystkich spotkań w ciągu roku katechetycznego będzie młodzieżowy zlot w Mórkowie pod koniec czerwca 2023 r., na początku wakacji. Nie ustawajmy przy tym w modlitwie w intencji powołań do służby Bożej w Jego Kościele, a wszystkich, których Pan wzywa zapraszamy na rozmowy wstępne do Poznania.

 15 maja 30 maja 230 834