dodano: 2022-11-07 20:35:50 edycja: 2022-11-17 12:53:54 autor: 230 odsłon: 2280

Modlitwa o wyniesienie do chwały ołtarzy Sług Bożych związanych z Wielkopolską

W kalendarzu archidiecezji poznańskiej od wielu lat pierwsza niedziela listopada jest dniem modlitwy o kanonizację błogosławionych i beatyfikację Sług Bożych związanych z archidiecezją czy to pochodzeniem, czy posługą.

Zarówno naszego Założyciela, Czcigodnego Sługę Bożego kard. Augusta Hlonda SDB, jak i Współzałożyciela Sługę Bożego Ojca Ignacego Posadzego SChr wiele łączy z archidiecezją poznańską, zatem na modlitwie w prastarej bazylice archikatedralnej w Poznaniu nie mogło zabraknąć duchowych synów – kleryków, braci i kapłanów z Towarzystwa Chrystusowego i duchowych córek – sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W 2022 r., kiedy nasze Towarzystwo przeżywa swoje 90-lecie, a w tych listopadowych dniach Kapitułę Generalną Nadzwyczajną, nasza reprezentacja była dosyć liczna, bo w koncelebrze wokół Pasterza Kościoła poznańskiego, abpa Stanisława Gądeckiego zgromadzili się delegaci na Kapitułę z najwyższymi przełożonymi zgromadzenia na czele.

Ta wspólna modlitwa staje się okazją do poznawania „bohaterów świętości” wielkopolskiej ziemi: sam metropolita poznański, przybliżając wiernym w wygłoszonej homilii sylwetkę Służebnicy Bożej Jadwigi Zamoyskiej, dołożył swoją cegiełkę o owo poznawanie niezwykłych Wielkopolan i osób związanych z tą ziemią przez szeroko pojęte posługiwanie.

fotografia: kl. Augustyn Kozieracki SChr

 


07 listopada 2022r. 17 listopada 2022r. 230 2280