dodano: 2024-02-12 14:53:54 edycja: 2024-03-07 20:51:09 autor: 230 odsłon: 3195

Nasz udział w pracach instytucji przy Konferencji Episkopatu Polski

Trzech naszych Współbraci: ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny zgromadzenia, ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny oraz ks. Leszek Kryża SChr, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie należy do grona konsultorów Zespołu przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Zespół ów odbywa cykliczne spotkania, podczas których podejmowane są różne sprawy i tematy związane z życiem Kościoła, zarówno w wymiarze powszechnym, jak i w jego cząstce jaką stanowią wspólnoty polonijne. Ostatnie spotkanie, które odbyło się w piątek 9 lutego 2024 r. dotyczyło podsumowania ubiegłorocznych inicjatyw kościelnych, jak udział młodzieży polonijnej w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie czy Światowy Kongres Rodzin Polonijnych w Gdańsku oraz omówienia przygotowań do obchodu Roku Jubileuszowego 2025 czy rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, w którym zginęło liczne grono polskiego duchowieństwa.

Tymczasem nasz powołaniowiec, ks. Sebastian Stawierej SChr w dniach 9-11 lutego 2024 r. uczestniczył w Warszawie w Ogólnopolskiej Kongregacji Referentów Powołaniowych.

Ponadto ks. Leszek nie przestaje przypominać, że nasi siostry i bracia ze Wschodu, szczególnie dotkniętej już ponad 700 dni wojną Ukrainy wciąż potrzebują duchowego i materialnego wsparcia… O różnych formach pomocy cierpiącej wskutek dwa lata już trwającej wojny mówiono podczas konferencji prasowej na temat «Dwa lata wojny w Ukrainie» zorganizowanej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Miesiąc później, w dniach 5 i 6 marca 2024 r., w spotkaniu Dyrektorów Wydziałów Duszpasterskich Kurii Diecezjalnych, które odbyło się w Krakowie-Łagiewnikach uczestniczył również ks. Tomasz Mikulak SChr, redaktor naczelny „Mszy Świętej”.

 


12 lutego 07 marca 230 3195