dodano: 2012-11-22 16:29:03 odsłon: 4213

Zaduszki akademickie „W Sercu”

W naszym sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie studenci z duszpasterstwa akademickiego „W Sercu” i stowarzyszenie „Razem” przygotowali wieczór poświęcony zmarłym profesorom, wykładowcom, pracownikom i studentom szczecińskich uczelni.

W niedzielę, 18 listopada o godz. 20.00 w sanktuarium sprawowana była Msza Święta w intencji zmarłych, a o godz. 21.00 rozpoczął się koncert poświęcony ich pamięci i wyrażający wdzięczność za to, co zrobili dla środowiska akademickiego w Szczecinie.

Wykonawcami koncertu byli studenci Akademii Sztuki oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak. Towarzyszyli im muzycy, a pośród nich specjalnie zaproszony na ten koncert Piotr Baron, znany na całym świecie kontrabasista, jazzman.

Relacja z tego wydarzenia w Radiu Szczecin tutaj. Galeria zdjęć na stronie internetowej duszpasterstwa, zapraszamy tutaj.

Inne wieści z duszpasterstwa:
Akademickie Laboratorium Wiary - spotkanie z Adamem Woronowiczem.

Na specjalne zaproszenie studentów z duszpasterstwa akademickiego „W Sercu” i stowarzyszenia „Razem” do Szczecina przyjechał Adam Woronowicz, odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

W czasie spotkania z aktorem, które dobyło się 10 listopada w Kawiarence Akademickiej usłyszeliśmy prawdziwe świadectwo wiary, miłości do ojczyzny i wspaniałej znajomości historii współczesnej - szczególnie wątków związanych z działalnością kościoła katolickiego w czasach komunizmu. Relacja w Radiu Szczecin [18-11-2012 (Religia na fali) od 6.48 min.] tutaj.


22 listopada 2012r. 4213