Wszystko dla Boga i Polonii...

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Domu Głównym

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest tytularnym świętem Towarzystwa Chrystusowego i z tej racji szczególnie uroczyście celebrowanym przez wszystkich chrystusowców pracujących obecnie w 22 krajach świata. Tegoroczna uroczystość była punktem kulminacyjnym dziękczynnej celebracji 80. rocznicy powstania naszego zgromadzenia.

W Domu Głównym w Poznaniu odbyły się centralne uroczystości z udziałem najwyższych przełożonych zgromadzenia, współbraci, wychowawców seminarium, kleryków, nowicjuszy i zaproszonych gości – naszych przyjaciół z kręgów kościelnych i zakonnych miasta Poznania i okolic, wielu świeckich, w tym pracowników różnych agend Towarzystwa mieszczących się w Domu Głównym. Uroczystościom przewodził nasz współbrat zakonny, ks. bp Stanisław Stefanek – biskup łomżyński senior.

Uroczysta Msza Święta, którą z ks. Biskupem koncelebrowało 33 kapłanów rozpoczęła się o godz. 10.30. W Homilii bp Stefanek snuł refleksję na temat wiecznego i niezmiennego królowania Chrystusa. Nawiązując do osiemdziesiątej rocznicy powstania Towarzystwa Chrystusowego w to niezmienne królowanie Boga wpisał historię naszego zgromadzenia przywołując niektóre znaczące osoby i fakty (homilia do odsłuchania w galerii multimediów). Przed błogosławieństwem zabrzmiało radosne i w tym roku szczególnie dziękczynne Te Deum laudamus.

Druga część uroczystości miała miejsce po Eucharystii w auli seminaryjnej. Klerycy przygotowali (łącznie z napisaniem ciekawego scenariusza) przedstawienie zatytułowane „Siła i słabość” będące próbą artystycznego wyrazu, ale i filozoficznego rozumienia królowania zaproponowanego przez Chrystusa.


3715

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone