dodano: 2022-03-21 19:38:50 edycja: 2022-03-28 19:43:16 autor: 230 odsłon: 3994

Niedziela z Czcigodnym Sługą Bożym kard. Augustem Hlondem w Bonn

W III Niedzielę Wielkiego Postu w Polskiej Misji Katolickiej w Bonn, gościliśmy ks. Pawła Jasinę SChr, prefekta naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Podczas każdej sprawowanej Mszy Świętej ks. Paweł w homilii, w nawiązaniu do liturgii słowa, przybliżał nam osobę i dzieło Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Była to doskonała okazja, aby w trwającym przygotowaniu do 90. rocznicy powstania Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej zapoznać bardziej naszą wspólnotę z sylwetką Założyciela zgromadzenia oraz zachęcić do ufnej, wytrwałej i gorącej modlitwy w intencji jego beatyfikacji, modlitwy o cud za jego wstawiennictwem. Zebrani na niedzielnej Eucharystii mogli zabrać ze sobą obrazki, folderki i broszurki z wizerunkiem Kardynała Założyciela i tekstami modlitw i nowenny oraz zaopatrzyć się w pomoce służące do pogłębiania znajomości z kard. Hlondem zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Klerycy naszego seminarium na tę okazję przygotowali dla każdego uczestnika „Słowo dla ciebie od kard. Augusta Hlonda”, w które też mogliśmy się ‘zaopatrzyć’.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszej Liturgicznej Służby Ołtarza oraz s. Janiny Koszyk MChR, za dzielne i gorliwe rozprowadzanie po każdej Mszy Świętej materiałów dotyczących osoby Prymasa Augusta Hlonda.

relacja i foto: ks. Vyacheslav Melnyk SChr

*    *    *

Tymczasem ks. Bogusław Kozioł SChr, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego naszego Założyciela i proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach w II tygodniu Wielkiego Postu wygłosił rekolekcje osnute na nauczaniu kard. Augusta Hlonda w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie (znajdującej się w sąsiedztwie parafii pw. Zwiastowania NMP w Potulicach, w której prowadzimy duszpasterstwo i miejsca, gdzie rodziło się nasze zgromadzenie).

 21 marca 2022r. 28 marca 2022r. 230 3994