Wszystko dla Boga i Polonii...

Obchód złotego jubileuszu kapłaństwa ks. Bernarda Kołodzieja SChr i ks. Romana Wernera SChr w Domu Głównym

15 maja 1974 r. z rąk abpa Antoniego Baraniaka SDB, ówczesnego pasterza archidiecezji poznańskiej, kolejny batalion Bożej Podchorążówki (jak zwykł określać kolejne roczniki chrystusowców Czcigodny Sługa Boży Ojciec Ignacy Posadzy SChr, Współzałożyciel zgromadzenia i ostatni, którego do nowicjatu przyjmował Ojciec Ignacy jako przełożony generalny Towarzystwa) otrzymał święcenia kapłańskie. Pięćdziesiąt lat później ostatnich dwóch żyjących przedstawicieli tego rocznika stanęło przy ołtarzu, aby podziękować Dobremu Bogu za lata kapłańskiej posługi oraz wyśpiewać radosny hymn uwielbienia Magnificat anima mea, et exsultavit spiritus meus in Deo salutari meo.

W ten dziękczynny hymn włączyli się Współbracia – mieszkańcy Domu Głównego, klerycy seminarium oraz pobliskich domów i placówek duszpasterskich, świeccy i duchowni przyjaciele i znajomi Jubilatów podczas wieczornej Eucharystii w środę 15 maja 2024 r. pod przewodnictwem ks. Bernarda i z kazaniem ks. Ryszarda Szymanika SChr, przełożonego Domu Głównego. Na początku i pod koniec liturgii zostały odczytane okolicznościowe telegramy z życzeniami i gratulacjami od abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i ks. Krzysztofa Olejnika SChr, przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego. Jubilaci otrzymali również pamiątkowe krzyże oraz papieskie błogosławieństwo. Natomiast w czasie braterskiego spotkania w sali wspólnoty dzięki przygotowanej specjalnej prezentacji komputerowej była okazja do wielu radosnych wspomnień…

Ks. Bernard kontynuował jubileuszowe świętowanie w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego w parafii Przemienienia Pańskiego w Płotach, w swojej jedynej placówce duszpasterskiej, na którą udał się zaraz po święceniach kapłańskich. Albowiem dalsza jego posługa kapłańska, z woli przełożonych, związana została ze studiami specjalistycznymi z historii Kościoła i pracą dydaktyczną oraz pełnieniem ważnych urzędów w naszym zgromadzeniu (w latach 1989-1995 był jego wikariuszem generalnym). W piątek 24 maja 2024 r. przybył do Mórkowa na obchód 55. rocznicy święceń swojego kolegi z technikum – ks. Franciszka Gałdysia SChr, od szeregu już lat pełniącego obowiązki spowiednika nowicjuszy. Dołączywszy zaś srebrny jubileusz kapłaństwa  przełożonego domu, ks. Zbigniewa Reguckiego SChr było to świętowanie potrójne.

fotografie: Archiwum Towarzystwa Chrystusowego, ks. Marek Grygiel SChr i ks. Andrzej Orczykowski SChr


230 2606

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone