dodano: 2019-01-07 12:12:30 edycja: 2019-01-09 19:06:08 autor: 341 odsłon: 7385

Orszak Trzech Króli w Kamieńcu Podolskim

Duszpasterze i wierni z parafii prowadzonych przez chrystusowców wzięli licznie udział w organizowanych w minioną niedzielę, Uroczystość Objawienia Pańskiego, orszakach Trzech Króli. Jak się okazuje nie jest to jedynie krajowa impreza. Również współbracia na Ukrainie włączyli się w to wydarzenie.

Jak co roku, 6 stycznia 2019, ulicami Kamieńca Podolskiego (Ukraina) wyruszył Orszak Trzech Króli. Pod przewodnictwem ks. biskupa Leona Dubrawskiego i ks. Krzysztofa Kicki SChr, kustosza Sanktuarium NSPJ, przy udziale wiernych, barwny korowód przeszedł z katedry do sanktuarium.

Przy dźwięku kolęd trzej królowie: z Azji, Afryki i Europy podążali ze swoimi świtami i dworami królewskimi. Barwnych strojów użyczyli kamienieccy parafianie.

Ciekawy znak w czasie całego pochodu zaprezentowały konie, których dosiadali magowie. Nie chciały bowiem podążać w pojedynkę, ale obok siebie, co zostało odczytane, jako poszukiwanie Boga przez całe stworzenie.

Zwieńczeniem orszaku była Msza Święta w Sanktuarium NSPJ w Kamieńcu, której przewodniczył biskup Dubrawski. Sanktuarium zostało ogłoszone miejscem stacyjnym Roku Świętości Małżeństwa i Rodziny w 2019 roku, co wiąże się każdorazowo z możliwością uzyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Wierni zgromadzeni na liturgii modlili się przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i prosili o świętość dla rodzin na Ukrainie i na całym świecie.

ks. Jarosław Giżycki SChr07 stycznia 2019r. 09 stycznia 2019r. 341 7385