Wszystko dla Boga i Polonii...

Parafie chrystusowców w Polsce parafiom w Ukrainie

W oktawie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego z parafii św. Katarzyny w Goleniowie i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Władysławowie wyruszyła pomoc humanitarna z żywnością i środkami higieny osobistej do Kamieńca Podolskiego i Mikołajowa na Ukrainie.

W ciągu tych kilku dni nasi Współbracia, ks. Maciej Onaszkiewicz SChr i ks. Robert Ozimkiewicz SChr, na co dzień posługujący w Goleniowie i Władysławowie, odwiedzając ośrodki duszpasterskie w Ukrainie, mogli zobaczyć okrucieństwo wojny i ludzi, którzy potrzebują nie tylko pomocy materialnej ale także duchowej. „To co widzieliśmy i usłyszeliśmy, zostanie w naszych głowach już do końca. Przed wyjazdem każdy z nas oglądał różne przekazy w TV czy Internecie, lecz ludzka tragedia, widziana z bliska, na żywo, potrafi rozmiękczyć nawet największego twardziela”. Dziękujemy Współbraciom i ich parafianom z Kamieńca Podolskiego i Mikołajowa, którzy przyjęli nas w myśl staropolskiego powiedzenia „gość w domu Bóg w domu”. Dziękujemy im również za trwanie na posterunku i walki o zbawienie dusz naszych braci i sióstr.

tekst i fotografie: ks. Robert Ozimkiewicz SChr

*    *    *

Kanały Facebookowe ks. Macieja i ks. Roberta oraz ich parafii na żywo relacjonowały całą akcję, przedstawiając całą gamę emocji obdarowujących, jak i obdarowanych…


230 4086

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone