Wszystko dla Boga i Polonii...

Pielgrzymka Polonii kanadyjskiej do Midland

W dniach od 8 do 14 sierpnia odbyła się 34 Piesza Pielgrzymka Polonii kanadyjskiej do sanktuarium Pierwszych Męczenników Kanadyjskich w Midland w Kanadzie. Wzięło w niej udział ok. 500 osób, w tym także grupa z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toronto z ks. Tomaszem Dzidą – przewodnikiem grupy zielonej.

Pielgrzymowanie wpisało się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, dlatego też hasłem pielgrzymki było jedno z ośmiu błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Cudowna atmosfera i wspaniały czas modlitwy oraz medytacji sprzyjał pogłębionej refleksji na temat miłosierdzia. Pomocą służyły medytacje i konferencje oparte na „Uczynkach miłosierdzia co do duszy i ciała”.

Pielgrzymka dotarła do celu w sobotę 13 sierpnia, by w niedzielę 14 sierpnia uczestniczyć w głównej Mszy Świętej na terenie sanktuarium w Midland, na którą przyjeżdżają Polacy zamieszkujący w całej Kanadzie. We Mszy Świętej przy ołtarzy polowym, gdzie umieszczony jest wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego z Poznania, udział wzięła rekordowa liczba pątników – ponad 12 tys. Polaków z całej Kanady.

Ks. Tomasz Dzida SChr


2 6910

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone