dodano: 2021-06-14 10:49:53 edycja: 2021-07-13 20:00:15 autor: 230 odsłon: 2017

Piknik dla dzieci na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

Po bardzo trudnym duszpastersko roku, lockdownach, ograniczeniach i obostrzeniach w końcu można było zorganizować spotkanie, by podsumować rok duszpasterski 2020/2021.

W sobotę 12 czerwca 2021 r. w gościnnych progach parafii w Marianowie – której gospodarzem jest ks. proboszcz Jan Dziduch SChr – zagościły dzieci z parafii prowadzonych przez chrystusowców. Dzieci przyjechały z duszpasterzami, siostrami zakonnymi, rodzicami i innymi opiekunami. A przybyły z obu naszych stargardzkich parafii św. Józefa i Chrystusa Króla Wszechświata; z dwóch parafii szczecińskich Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętych Piotra i Pawła, a ponadto z Goleniowa, Brojc i Dobrzan.

Spotkanie, zainicjowane przez rodziców dzieci skupionych wokół zespołu «Boże Światełka» z parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, rozpoczęło się od Mszy Świętej, której przewodniczył koordynator duszpasterstwa dzieci ks. Dariusz Pazdan SChr, a kazanie do dzieci głosił ks. Karol Baj SChr. Tematem była tajemnica wiary, która nie każdemu dana jest, by jej doświadczyć. Dzieci otrzymały od swoich duszpasterzy krzyżyki, by patrząc na nie, zawsze pamiętały, że są zakorzenione w wierze, z niej się wywodzą.

Po Mszy rozpoczął się festyn, podczas którego można było tańczyć, skakać przez kabel, upleść kolorowe warkocze, pomalować twarze, wykonać doświadczenia pod okiem chemika, pobawić się z chustą Klanzy oraz przeciągać linę. Na koniec doszło nawet do bardzo zdrowej rywalizacji między księżmi a świeckimi. Zwycięzcami zostali księża chrystusowcy! Nie zabrakło także poczęstunku, który był możliwy dzięki zaangażowaniu parafian z Marianowa.

Ufamy, że przyszły rok będzie lepszy, a wtedy zostanie zakończony i podsumowany «Górą Tabor Junior», czyli cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez duszpasterstwo księży i braci chrystusowców. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Dariusza Pazdana SChr, koordynatora duszpasterstwa dzieci na Pomorzu Zachodnim, ks. Jana Dziducha SChr, proboszcza w Marianowie oraz dla Państwa Joanny i Mariusza Stefańskich za ogrom pracy i serce włożone w przygotowanie i przeprowadzenie całego spotkania!

tekst: Joanna Stefańska
fotografie: Mariusz Makowski14 czerwca 2021r. 13 lipca 2021r. 230 2017