dodano: 2017-03-10 11:12:30 edycja: 2018-02-15 11:42:40 autor: 183 odsłon: 5782

Pozytywny wynik dyskusji Komisji Teologów

9 marca 2017 r., w godzinach popołudniowych, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie miała miejsce dyskusja Komisji Teologów nad Positio super vita et virtutibus Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Wynik dyskusji jest pozytywny, a to oznacza, że teolodzy zgodzili się, że Kardynał Prymas żył cnotami i to w stopniu heroicznym.

Deo gratias!

Kolejnym etapem procesu będzie wystąpienie przewodniczącego Komisji Teologów do postulatora procesu ks. Pierluigi Cameroniego SDB z oficjalnym pismem, informującym go o przebiegu dyskusji. Następnie sprawa zostanie skierowana do Komisji Kardynałów i Biskupów i zostanie również wyznaczony termin posiedzenia tej Komisji. Ostatnią czynnością w procesie beatyfikacyjnym jest podpisanie przez papieża dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego.

Do beatyfikacji potrzebny będzie jeszcze cud.

Wczorajsze pozytywne wydarzenie w procesie beatyfikacyjnym Kardynała Hlonda jest wezwaniem i zaproszeniem każdego z nas do zintensyfikowania modlitwy o beatyfikację kard. A. Hlonda i do poznawania jego osoby i nauczania. Wartości, o których mówił Prymas Hlond nie straciły na swojej aktualności, i niestety również zagrożenia, przed którymi przestrzegał nadal istnieją.

ks. Bogusław Kozioł SChr,
wicepostulator procesu

Informacja Radia Watykańskiego na temat procesu kard. Hlonda

oraz sama tylko wypowiedź wicepostulatora również w Radiu Watykańskim.10 marca 2017r. 15 lutego 2018r. 183 5782