dodano: 2020-05-06 11:31:07 edycja: 2020-08-23 11:32:39 autor: 230 odsłon: 6956

O powołania, razem z Maryją módlmy się do Pana…

Maj, jak dobrze wiemy i jak przypomniał w ostatnim liście do wszystkich wiernych papież Franciszek, to miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Wierni polskiej tradycji religijnej gromadzimy się w naszych wspólnotach na modlitwie maryjnej: śpiewamy Litanię Loretańską bądź Apel Jasnogórski.

Przez ręce i orędownictwo Maryi, naszej Matki i Królowej przedstawiamy Miłosiernemu Bogu różne sprawy. W czasie epidemii szczególnie prosimy o wybawienie od niej, prosimy w intencji cierpiących w jej wyniku i tych, którzy podejmują z nią walkę. Prosimy o sprzyjającą pogodę, by to, co zostało posiane bądź posadzone przyniosło plon zapewniający nam pożywienie. Włączamy w tę modlitwę wszystkie intencje Kościoła i świata.

W pierwszą niedzielę tegorocznego maja przypadł Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele, więc nie zapominamy o wołaniu o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana, by Pan posyłał ich także do naszej zakonnej rodziny: aby nie brakowało tych, którzy duszpasterzować będą wśród polskich emigrantów. Początek maja to ważne święta dla każdego Polaka: Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi a przede wszystkim uroczystość NMP Królowej Polski. Zatem jesteśmy zaproszeni tym bardziej do modlitwy, do uciekania się pod opiekę i obronę Maryi, by nam towarzyszyła i nas wspierała w każdy czas. Albowiem wierzymy i ufamy, że wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam wyjednać przed tronem Boga to, o co gorliwie i pokornie prosimy…

Trwając u progu tego maryjnego miesiąca na modlitwie o powołania zakonne, kapłańskie i misyjne, zwracamy się z prośbą o modlitwę w intencji młodych chrystusowców, którzy w tym miesiącu złożą wieczystą profesję zakonną oraz przyjmą sakrament święceń. Jeden z przyszłych kapłanów w załączonym materiale wideo składa podziękowanie za wsparcie duchowe i materialne naszej zakonnej wspólnoty, zapowiadając, że w intencjach, które zostaną przysłane neoprezbiterzy odprawią 15 Mszy Świętych.

Zapraszamy do śledzenia informacji i inicjatyw Duszpasterstwa Powołań na stronie www.

 

 


Pliki do pobrania

.pdf
informator-zagranice-2020.pdf
2.5MB bytes 06 maja 2020r. 496


06 maja 2020r. 23 sierpnia 2020r. 230 6956