Wszystko dla Boga i Polonii...

Rekolekcje adwentowe na Tasmanii

W czwartą niedzielę adwentu br., 18 grudnia, w 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II na Antypody, nasi rodacy mieszkający w Hobart przeżywali niezwykle podniosłą i radosną chwilę w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Był to dzień zakończenia trzydniowych adwentowych rekolekcji, które poprowadził w duchu nauczania św. Jana Pawła II ks. Wiesław Wójcik SChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.

Od 1970 r. w tej australijskiej parafii duszpasterstwo polskojęzyczne prowadzą księża chrystusowcy. Obecny duszpasterz, ks. Kazimierz Bojda SChr, wraz z grupą ponad dwustu rodaków przynależących do tej wspólnoty ufundował do odnowionego kościoła witraż z wizerunkiem Jana Pawła II, a ks. Wiesław przywiózł otrzymane od kardynała S. Dziwisza relikwie Papieża Polaka. W uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Wiesława - rekolekcjonisty, celebrans pobłogosławił witraż i wprowadził relikwie do bocznego ołtarza w kościele, gdzie od 60. lat jest umieszczony wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej.

Na tę uroczystość przybyli Polacy z Tasmanii, którzy jeszcze pamiętają spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. W kazaniu ks. Wiesław zaznaczył, że aby przyjąć Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia, najpierw powinniśmy przyjąć drugiego człowieka. Przykładem jest bohater ostatnich dni adwentowych św. Józef, który przyjął Maryję do siebie. Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II jest dowodem naszej miłości i wiary - powiedział kaznodzieja. A przekazane w 1986 r. do Polaków żyjących w Australii słowa papieża – „nie lękajcie się”, zostały uwiecznione w bocznym witrażu.

ks. Wiesław Wójcik SChr


341 9917

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone