dodano: 2023-02-28 12:03:59 edycja: 2023-03-11 23:23:03 autor: 230 odsłon: 2155

Rekolekcje dla polonijnej młodzieży męskiej z Niemiec

W dniach 24-26 lutego 2023 r. w komfortowych warunkach, które stworzył ks. Prowincjał Bogdan Renusz SChr, w Domu Prowincjalnym prowincji Świętego Józefa naszego zgromadzenia w Bochum, odbyły się rekolekcje rozeznawania dla mężczyzn.

W gronie 11 uczestników byli przedstawiciele młodzieży studiującej i pracującej z prowadzonych przez chrystusowców Polskich Misji Katolickich w Bonn, Kolonii, Mönchengladbach, Braunschweigu, Aachen i Duisburg-Niederrhein. Powróciliśmy do tradycji sprzed lat, gdy takie spotkania odbywały się regularnie w Adwencie i Wielkim Poście, m.in. w Sanktuarium Matki Bożej w Schönstatt. Spotkanie w Bochum prowadził duszpasterz powołań, ks. Sebastian Stawierej SChr.

Rekolekcje były bardzo intensywne: uczyliśmy się metod rozeznawania drogi życiowej w modlitwie Pismem św. i medytacji słowa Bożego, podczas codziennych Eucharystii z nauką rekolekcyjną, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz konferencji i rozmów do późna w nocy. Jedna z konferencji poruszyła temat męskości w dzisiejszym świecie, cech i cnót prawdziwego mężczyzny, o których dziś tak mało się mówi, a które trzeba wypracowywać z pomocą łaski Bożej. Nasze rozmowy na ten temat zaowocowały powołaniem do życia kolejnej, po szczecińskiej i poznańskiej, Grupy Męskiej, która będzie się regularnie spotykać i formować! Niech Bóg błogosławi temu dziełu! Bogu niech będą dzięki za tak wspaniałych, pobożnych i konkretnych facetów, którzy przyjechali na spotkanie do Bochum! Z całego serca dziękujemy też ks. Prowincjałowi Niemiec, którzy dowieźli, zachęcili lub wysłali uczestników rekolekcji. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych wydarzeniach, również tych na terenie Niemiec, żeby coraz szersze grono mogło wziąć w nich udział :).

tekst i foto: ks. Sebastian Stawierej SChr28 lutego 2023r. 11 marca 2023r. 230 2155