dodano: 2023-05-30 06:25:50 edycja: 2023-06-06 18:39:08 autor: 230 odsłon: 1206

Rekolekcje obozowe (Acampamento) w Quedas do Iguaçu

Ponad czterysta osób wzięło udział w rekolekcjach prowadzonych w parafii chrystusowców, które odbyły się w weekend Zielonych Świąt.

W dniach 25-28 maja 2023 r., w brazylijskiej parafii prowadzonej przez chrystusowców, w miejscowości Quedas do Iguaçu, miały miejsce rekolekcje w stylu obozowym. Wzięło w nich udział 120 osób, młodzież powyżej osiemnastu lat oraz dorośli. W przygotowaniu i prowadzeniu pracowało ponad trzysta osób, którzy już wcześniej przeszli przez tę formę rekolekcji. Organizacji i prowadzenia podjął się proboszcz tamtejszej parafii i jednocześnie przełożony prowincjalny ks. Andrzej Wojteczek SChr.

Rekolekcje obozowe to jedna z nowszych form ewangelizacji, która dociera do zróżnicowanych grup ludzi bardzo często oddalonych od Kościoła bądź przeżywających swoją wiarę w powierzchowny sposób. Trwają one cztery pełne dni i wypełnione są wielorakimi zadaniami, które ma zrealizować grupa złożona z piętnastu osób wraz z czterema liderami. Główną ideą jest głoszenie kerygmy opartej na przykładzie życia.

Ostatni dzień rekolekcji, który przypadł w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, był włączeniem osób we wspólnotę parafialną. Dlatego też Msza Święta była sprawowana w kościele parafialnym. W zakończeniu rekolekcji wzięło udział ponad dwa tysiące osób.

tekst i zdjęcia: ks. Andrzej Wojteczek SChr
Oprócz zdjęć zamieszczamy dwa materiały filmowe: 1, 2.

*    *    *

Obchód uroczystości Zesłania Ducha Świętego w naszych wspólnotach krajowych i zagranicznych przybierał różne formy: były modlitewne czuwania i uroczyste Eucharystie w wigilię uroczystości oraz w Dzień Zielonych Świąt (odpust Szczecin Zdroje). W Stargardzie uroczystość ta rozpoczęła duchowe przygotowanie do Święta Patrona miasta, a wraz z nim obchodów 20-lecia oddania Stargardu pod opiekę św. Jana Chrzciciela. W końcu w wielu miejscach naszej posługi był to dzień uroczystości pierwszokomunijnych.

 30 maja 06 czerwca 230 1206