dodano: 2023-04-16 15:03:54 edycja: 2023-04-28 04:03:12 autor: 230 odsłon: 7820

Rekolekcje w prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej i Najświętszego Serca Pana Jezusa

W drugim tygodniu okresu paschalnej radości (17-22 kwietnia 2023 r.) chrystusowcy posługujący w prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej odprawiali swoje doroczne rekolekcje zakonne w Fatimie. Wesprzyjmy ich oraz rekolekcjonistę, ks. prefekta Pawła Jasinę SChr, naszą ufną i gorliwą modlitwą. Współbracia rekolektanci zapraszają do duchowej łączności z fatimskim sanktuarium: poniższy link https://www.fatima.pt/pl/pages/transmisja-online ‘przenosi’ nas do Kaplicy Objawień, gdzie każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 22.30 czasu polskiego będzie transmitowana modlitwa różańcowa. Natomiast Msze Święte będą sprawowane i transmitowane według następującego porządku:

wtorek, 18 kwietnia – DZIEŃ MODLITWY W INTENCJI POLONII I JEJ DUSZPASTERZY – Msza Święta o godz. 10.30;

środa, 19 kwietnia – DZIEŃ MODLITWY O POWOŁANIA DO TOWARZYSTWA CHRYSTUSOWEGO – Msza Święta o godz. 10.30;

czwartek, 20 kwietnia – DZIEŃ MODLITWY ZA ZMARŁYCH WSPÓŁBRACI – Msza Święta o godz. 11.30;

piątek, 21 kwietnia – DZIEŃ MODLITWY ZA WSPÓŁBRACI – JUBILATÓW I O WIERNOŚĆ ŚLUBOM ZAKONNYM – Msza Święta o godz. 10.30;

Chrystusowcy z prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej sami zwrócili się z prośbą – apelem o modlitewne towarzyszenie…

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. chrystusowcy rozpoczęli swe doroczne rekolekcje, w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Rekolekcjom w mocy Ducha Świętego przewodniczy ich Współbrat, ks. dr Paweł Jasina SChr, prefekt naszego zakonnego seminarium. Tematem przewodnim rekolekcji są osoby, życie i nauczanie naszego Założyciela, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda oraz Współzałożyciela, Czcigodnego Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego. Albowiem pragniemy jeszcze bardziej zaczerpnąć z naszego duchowego dziedzictwa zawartego właśnie w nauczaniu kard. Hlonda i o. Posadzego. Ćwiczenia rekolekcyjne potrwają do soboty 22 kwietnia. Prosimy was o modlitwę w naszej intencji, abyśmy mogli bardziej upodobniać się do Chrystusa, naszego Króla i Wodza, a my ze swej strony zawierzamy w modlitwach przed Matką Bożą o wszystkich Rodakach w kraju i na emigracji oraz o wszystkich chrystusowcach.
wdzięczni chrystusowcy posługujący we Francji, Hiszpanii i Portugalii

A po ich zakończeniu uczestnicy przesłali dosyć obszerne résumé z przeżytych duchowych ćwiczeń…

*    *    *

Tymczasem Współbracia z prowincji pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa swoje duchowe ćwiczenia odbyli w tym samym czasie w Domu Głównym w Poznaniu pod duchowym przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Ich też polecamy modlitwie naszych Drogich Przyjaciół i Czytelników.

fotografie z rekolekcji w Fatimie: ks. Ryszard Fyda SChr i in.


Pliki do pobrania

.pdf
rekolekcje_fatima2023.pdf
299.6KB bytes 26 kwietnia 2023r. 1087


16 kwietnia 2023r. 28 kwietnia 2023r. 230 7820