Wszystko dla Boga i Polonii...

Sevenhill – modlitwa za zmarłych polskich emigrantów

W miesiącu listopadzie we wspólnocie Kościoła sprawą prymarną jest modlitwa za zmarłych, toteż w niedzielę 7 listopada 2021 r. na cmentarzu w Sevenhill (130 km na północ od Adelajdy) została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych pierwszych polskich emigrantów, którzy przybyli do Australii w drugiej połowie XIX wieku.

Stając nad ich mogiłami członkowie Ośrodka Duszpasterstwa Polskiego w Adelajdzie upraszali u Boga dar nieba dla zmarłych. Mszy Świętej przewodniczył duszpasterz z Adelajdy ks. Michał Skiba SChr, który również wygłosił homilię. Zachęcał w niej do troski o czystość duszy, która jest warunkiem przebywania w niebie.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy tego duchowego wydarzenia odmówili różaniec za zmarłych pochowanych na miejscowym cmentarzu. W trakcie tej modlitwy ks. Michał poświęcał nagrobki. Następnie wszyscy udali się do krypty kościoła św. Alojzego w Sevenhill gdzie przy grobie o. Leona Rogalskiego SJ – pierwszego duszpasterza polskich emigrantów, został złożony wieniec, wyraz wdzięczności za jego posługę na rzecz naszych rodaków, którzy jako pierwsi przybyli do Australii.

ks. Michał Skiba SChr
fotografie: Adam Romanowski


230 4028

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone