Wszystko dla Boga i Polonii...

Skupienie dla Bractwa św. Józefa

W dniach 16-18 listopada 2018 roku członkowie Bractwa św. Józefa działającego przy parafii św. Józefa w Stargardzie wzięli udział w czasie skupienia, które tym razem odbyło się w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu.

Wydarzenie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty w piątkowy wieczór, po czym miała miejsce Msza Święta. Poprzedzała ona całonocną adorację Najświętszego Sakramentu przez mężczyzn, którzy swoją wspólnotę, ale również rodziny zawierzali Jezusowi Eucharystycznemu.

Sobota była dniem intelektualnych zmagań i rozważania konferencji, którą wygłosił ks. dr Mieczysław Piotrowski SChr. Po niej członkowie bractwa udali się na spacer po Ostrowie Tumskim, który był dla nich wyjątkową oazą ciszy i spokoju w centrum gwarnego Poznania ale również dotknięciem śladów początków polskiej państwowości a nade wszystko chrześcijaństwa.

Popołudniem pierwszą część konferencji opartą o nauczanie kard. Augusta Hlonda wygłosił ks. dr Paweł Jasina SChr. Drugiej uczestnicy skupienia wysłuchali w niedzielę. W sobotni wieczór grupa mężczyzn udała się do pobliskiego Sanktuarium św. Józefa przy klasztorze karmelitów bosych. Jest to pierwsza w Polsce świątynia dedykowana Oblubieńcowi NMP. Tam modlili się w intencji swoich bliskich i ojczyzny.

Zwieńczeniem czasu skupienia była wspólnie przeżyta z księżmi, braćmi zakonnymi i klerykami Eucharystia w Domu Głównym.

Tomasz Panek


341 4290

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone