dodano: 2019-10-21 11:58:00 edycja: 2019-11-19 21:33:42 autor: 341 odsłon: 2249

Spotkanie Młodych Holy Fire

19 października w Hali Credit Union przy UIC Chicago odbyło się archidiecezjalne spotkanie dla młodzieży. W tym roku udział wzięli reprezentanci młodzieży z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard, między innymi ministranci, młodzież z oazy, zespołów parafialnych, młodzież i katechetki ze szkoły polskiej w Addison wraz z opiekunem ks. Krzysztofem Janickim SChr.

Na tym archidiecezjalnym evencie również obecna młodzież z parafii Trójcy Świętej w Chicago z ks. Piotrem Janasem SChr, z parafii św. Alberta w Burbank wraz z ks. Lesławem Prebendowskim SChr oraz działające w duszpasterstwie młodzieży Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.

Forum rozpoczęło się wspólną integracją poprzez śpiew i taniec. W tym roku gośćmi wydarzenia Holy Fire byli Father Rob Gales - Keynote Speaker, Brian Greenfield - Keynote Speaker, Noelle Garcia - Emcee, Epic The Band, Joe Melendrez. Oprócz zabawy organizatorzy zadbali o formację młodych. Zostały dla nich przygotowane konferencje potwierdzone licznymi świadectwami przeżywanej wiary, modlitwy, spotkania z Bogiem.

Centralnym punktem zlotu była Eucharystia poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu. Niesamowitym przeżyciem dla wielu było to, że ponad 5000 młodych w zupełnej ciszy wpatrywało się i rozmawiało z Eucharystycznym. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Blase Cupich – arcybiskup metropolita Chicago.

Ubogaceni katechezą, świadectwem wiary wielu młodych, a nade wszytsko Bożym słowem i Komunią Świętą powrócili do swoich wspólnot domowych i parafialnych.

ks. Krzysztof Janicki SChr21 października 2019r. 19 listopada 2019r. 341 2249