dodano: 2023-01-24 20:29:00 edycja: 2023-03-28 20:53:36 autor: 230 odsłon: 3119

Spotkanie młodzieży polonijnej z Niemiec

W weekend 20-22 stycznia 2023 r. odbyło się kolejne, 96. już, Spotkanie Formacyjne Młodych «EMAUS» w Haus Concordia w Niemczech. Młodzież z polonijnych parafii prowadzonych przez chrystusowców spotyka się tam regularnie co ok. 6 tygodni już od 15 LAT! A niebawem jubileuszowe, setne spotkanie…

Ten niezwykły jubileusz 15-lecia stał się okazją do hucznego świętowania. Do Concordii przyjechało ponad 80 uczestników spotkań oraz pięciu kapłanów. Jak zwykle był prowadzący spotkania od 15 lat, ks. Bogdan Renusz SChr oraz dwa filary SFM «Emaus» – ks. Andrzej Kołaczkowski SChr i ks. Przemysław Marek SChr. Każdy z nich wygłosił konferencję na temat jednego z elementów duchowości SFM «Emaus»: Eucharystii i życia sakramentalnego, Pisma Świętego oraz wspólnoty i towarzyszenia duchowego. Na świętowanie przyjechali też goście z Polski: ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego, który głosił homilie na wszystkich Mszach Świętych oraz ks. Sebastian Stawierej SChr, piszący sprawozdanie duszpasterz powołań u chrystusowców, który prowadził ostatnią z czterech konferencji – na temat świadczenia i apostolstwa młodych w dzisiejszym świecie.

Bardzo cieszymy się z tej rocznicy: gratulujemy Młodzieży, Prowadzącym i Wszystkim Zaangażowanym w to piękne dzieło! Albowiem z tej grupy wywodzi się kilka naszych powołań – powołań do Towarzystwa Chrystusowego (są to przygotowujący się w naszym zakonnym seminarium w Poznaniu diakoni i klerycy), zrodziły się też powołania zakonne do żeńskich zgromadzeń oraz uformowało kilka wspaniałych par małżeńskich. Oni wszyscy co jakiś czas powracają na spotkania SFM «Emaus». Ufamy, że w bieżącym, jubileuszowym roku piętnastolecia, może przy okazji jubileuszowego setnego spotkania, odbędą się Msze prymicyjne w Concordii neoprezbiterów chrystusowców, dk. Piotra Bibera i dk. Dominika Bieńka, którzy tam rozeznawali swoje powołanie. To wszystko zdrowe, widoczne i błogosławione owoce formacji młodzieży. Bogu niech będą dzięki!

Dodajmy również, że silna reprezentacja SFM «Emaus» wybiera się w tym roku na Spotkanie «Góra Tabor 2023», które odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2023 r. w Mórkowie. To też będzie ważny jubileusz – 20-lecie «Góry Tabor» w Polsce! Łączymy się w naszych formacyjnych działaniach, czerpiemy z poszczególnych tradycji i doświadczeń. W przyszłości chcemy formować się razem, w różnych miejscach i krajach, ale jako Młodzież Chrystusa, którą duchowo opiekują się bracia i księża chrystusowcy. Alleluja i do pracy!

tekst: ks. Sebastian Stawierej SChr
fotografie: Thomas Wagner (autor fotografii ilustrującej nasz post i zdjęć w fotogalerii)

Fotogaleria na stronach referatu powołań

*    *    *

Więcej z działalności naszego referatu powołaniowego w aktualnościach serwisu, natomiast ‘rozkład jazdy’ naszego powołaniowca można odczytać ze strony głównej referatu.

 


24 stycznia 2023r. 28 marca 2023r. 230 3119