dodano: 2020-12-08 19:35:30 edycja: 2020-12-08 20:40:51 autor: 230 odsłon: 3533

«Święty Jan Paweł II w stulecie urodzin. Pamiętamy…»

„Święty Jan Paweł II w stulecie urodzin. Pamiętamy…” – to tytuł książki wydanej staraniem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, która, jak czytamy w serwisie internetowym owego Towarzystwa jest zbiorem artykułów wielu osobistości, którzy omawiają pontyfikat, działalność, po prostu życie i dzieło naszego Wielkiego Rodaka.

Zawiera świadectwa z osobistych spotkań z Papieżem i jest rezultatem podjętych przez tę organizację działań dla uczczenia setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Książka ta wpisuje się również w projekt obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości «Niepodległa», toteż została objęta honorowym patronatem prezydenta RP, p. Andrzeja Dudy. Także śp. kard. Zenon Grocholewski, jeden z autorów, objął ją honorowym patronatem, niestety nie doczekał się jej publikacji. Chociaż ukazała się już w sierpniu 2020 r., warto i trzeba napomknąć kilka miesięcy później, kiedy próbuje się dezawuować to wszystko, co pozostawił nam św. Jan Paweł II.

Pośród artykułów zawartych w tej publikacji jest również jeden autorstwa naszego Współbrata, ks. prof. dra hab. Pawła Bortkiewicza SChr. Ks. Paweł ponadto w początkach grudnia 2020 r. odebrał przyznaną mu przez Towarzystwo statuetkę «Honorowego Hipolita – Lidera Pracy Organicznej». Na stronach organizacji znajdziemy bazującą na nauczaniu Jana Pawła II jego wypowiedź dotyczącej pracy organicznej – statutowego celu stowarzyszenia.08 grudnia 2020r. 08 grudnia 2020r. 230 3533