dodano: 2022-05-08 22:54:45 edycja: 2022-05-21 16:59:31 autor: 230 odsłon: 3626

Szczeciński «Marsz dla Życia»

Z hasłem ,,Wybierz życie” przeszli w niedzielę 8 maja 2022 r. ulicami Szczecina uczestnicy Marszu dla Życia, który powrócił po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

To największa manifestacja w obronie życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, która gromadzi kilkanaście tysięcy osób. Marsz dla Życia rozpoczął się tradycyjnie na Jasnych Błoniach, a zakończył Mszą Świętą w Szczecińskiej Archikatedrze.
Wśród uczestników marszu znaleźli się między innymi studenci z duszpasterstwa akademickiego oraz wspólnoty młodzieżowe działające przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie wraz z duszpasterzami. W wydarzeniu brał również udział kleryk Mateusz z naszego poznańskiego seminarium.

tekst i foto: ks. Damian Jędrzejak SChr

A szersze sprawozdanie z Marszu znajdziemy w serwisie internetowym Katolickiej Agencji Informacyjnej, fotorelację zaś zamieszcza Facebookowy profil Marszu…

*    *    *

Ów «Marsz dla Życia» przypadł na IV Niedzielę Wielkanocy tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, w którą obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele i zbiegł się z kolejną rocznicą odprawienia pierwszej Mszy Świętej w powojennym Szczecinie, którą odprawił chrystusowiec, ks. Florian Berlik SChr. Przy okazji tej rocznicy oraz 90. rocznicy powstania zgromadzenia zapraszamy do odwiedzenia kanału YouTube jednego z naszych Współbraci, duszpasterza na Pomorzu Zachodnim, który w ramach cyklu #ProjektChrystusowiec podejmuje próbę przybliżenia historii i misji naszej wspólnoty zakonnej.08 maja 2022r. 21 maja 2022r. 230 3626