Wszystko dla Boga i Polonii...

„Tropem Wilczym”

Rok 2018, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest szczególną okazją do wyrażęnia wdzięczności tym, którzy oddali swoje życie w obronie i służbie naszej Ojczyzny.

W 6. Edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, wzięło udział ponad 70 tysięcy biegaczy.  Wśród ośmiu miast poza granicami Polski, gdzie odbywał się ten bieg, wyróżniają się Chicago (USA) oraz Penrose Park (Australia). W tych dwóch miejscach biegli bowiem nasi współbracia: w pierwszym ks. Tomasz Pietrzak SChr, zaś w drugim ks. Kamil Żyłczyński SChr.

Zasadniczo terminem biegu był 4 marca. Natomiast II Australijska Edycja Biegu miała miejsce w Penrose Park – Berrima 10 marca 2018 roku, przy Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, prowadzonym przez ojców paulinów. Imprezę poprzedzała Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych o godz. 10. Bieg wystartował o 11.30 i zgromadził ponad setkę uczestników. Aktywnie wzięli w nim udział Polacy z Canberry i Sydney. Wydarzenie zorganizowane zostało w trzech kategoriach wiekowych: do 13. roku życia, 14-30 i powyżej 30. W tej ostatniej, drugie miejsce na mecie zanotował ks. Kamil.

Uczestnicy, dzięki staraniom Fundacji Wolność i Demokracja, służb dyplomatycznych a także organizatorów otrzymali pamiątkowe medale.

Honorowy patronat nad australijską edycją biegu objęli Ambasador RP pan Michał Kołodziejski, Konsulat Generalny RP w Sydney, Ojcowie Paulini oraz Prowincja Towarzystwa Chrystusowego pw. Świętej Rodziny w Australii i Nowej Zelandii.

fot.: ks. T. Pietrzak SChr, ks. K. Żyłczyński SChr, Alex Oczak, Stefan Gajewski


341 11499

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone