dodano: 2019-04-28 16:33:46 edycja: 2019-04-28 21:56:39 autor: 341 odsłon: 5670

V edycja Olimpiady Liturgiczno-Sportowej

W sobotę, 27 kwietnia 2019 roku, w parafii pw. św. Józefa w Stargardzie odbyła się piąta edycja Olimpiady Liturgiczno-Sportowej.

Udział w niej wzięło dziewięć parafii, w których posługują chrystusowcy: św. Michała Archanioła w Dobrzanach (ks. Krzysztof Grabowski SChr), św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie (ks. Michał Ogrodnik SChr), św. Jadwigi Królowej w Poznaniu (ks. Krzysztof Wąchała SChr), św. Ottona w Pyrzycach (ks. Damian Jędrzejak SChr), św. Józefa w Stargardzie (ks. Marcin Ossoliński SChr), Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie (ks. Łukasz Klimek SChr), Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (ks. Jakub Jeleń SChr i ks. Robert Ozimkiewicz SChr), św. Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach (ks. Waldemar Pozlewicz SChr) i Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach (ks. Przemysław Marek SChr).

Wydarzenie, którego inicjatorem od kilku lat jest koordynator LSO na parafiach chrystusowców ks. Marek Nikiel SChr, zgromadziło się w sumie 180 członków Służby Liturgicznej, którzy zmagali się w dwudziestu dyscyplinach liturgiczno-sportowych. Zawodnicy musieli popisać się nie tylko szybkością i zręcznością, ale również znajomością Mszału Rzymskiego, lekcjonarzy, Pisma Świętego, nazw poszczególnych paramentów liturgicznych, czy też biegłością w przepisach liturgicznych.

Zmagania rozpoczęły się wspólnym uczestnictwem we Mszy św. w kościele parafialnym, której przewodniczył Referent Powołań ks. Marcin Stefanik SChr. W homilii przypomniał o znakach Wigilii Paschalnej oraz wskazał, jak ważne jest być znakiem obecności Chrystusa poza kościołem. Po Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie o godz. 11:30 rozpoczęły się zawody. Dzieci, młodzież i opiekunowie w każdej chwili mogli skorzystać z napojów i gorących posiłków, które zorganizowali rodzice Służby Liturgicznej parafii pw. św. Józefa w Stargardzie.

Spotkanie zakończyło się o 16:30 rozdaniem 108 medali za poszczególne dyscypliny i wręczeniem pucharów klasyfikacji ogólnej. Na podium, z największą liczbą złotych krążków, stanęły następujące parafie:

Kolejny termin tego przedsięwzięcia ogłoszony zostanie we wrześniu.

relacja: ks. Marek Nikiel SChr
foto: KSM Stargard

relacja filmowa dk. Marka Czarneckiego SChr28 kwietnia 2019r. 28 kwietnia 2019r. 341 5670