dodano: 2018-06-17 00:27:00 edycja: 2018-06-19 15:23:35 autor: 341 odsłon: 11811

V Góra Tabor Junior - spotkanie dzieci

16 czerwca 2018 roku w podgryfickich Brojcach odbyła się piąta Góra Tabor Junior – modlitewne przedwakacyjne spotkanie dla dzieci z parafii, w których posługują księża chrystusowcy. Gościny dzieciom udzielił w tym roku ks. Mirosław Czerwiński SChr – proboszcz parafii.

W organizację spotkania bardzo mocno włączyła się rada gminy z wójtem - panem Stanisławem Gnosowskim – na czele. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 450 dzieci ze Szczecina, Stargardu, Goleniowa, Dobrzan, Pyrzyc, Chociwla, Płotów, Poznania oraz Brojc i ponad setka dorosłych, którzy ponadparafialnie zaangażowali się w organizację GTJ. Patronem tegorocznego spotkania został św. Stanisław Kostka, a hasłem - słowa: „Kostka znaczy więcej”.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia o patronie V Góry Tabor Junior. Świętego odkrywali przed dziećmi młodzi aktorzy ze Stargardu, wciągając w odgrywaną przygodę wszystkich obecnych. Bezpośrednio po spektaklu dzieci przeżywały Eucharystię, której przewodniczył wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Bogusław Burgat SChr, a słowo do dzieci skierował ks. Maciej Onaszkiewicz SChr. Przypomniał on, że pakując wakacyjny plecak, nie można zapomnieć o najważniejszych przedmiotach i osobach: aniele stróżu, Biblii, znakach zakazu, nakazu i ostrzegawczych, bo nie pogubić się na życiowych drogach.

Krótkie przejście i animacja prowadzona przez ks. Krzysztofa Wąchałę SChr stały się początkiem wielkiego festynu. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: przejażdżki jeepem, zabaw z chemią, tworzenia balonowych zwierząt, zaplatania warkoczyków, robienia baniek mydlanych, wspólnych fotek w fotobudce oraz z warsztatu małego mechanika. Oprócz tego siostra Ilona Paprocka MChR poprowadziła tańce – nie tylko lednickie, które zawsze są wielką atrakcją. Przeprowadzone zostały także dwie konkurencje sportowe w tradycyjnej rywalizacji międzyparafialnej: przeciąganiu liny (zwycięstwo zespołu z parafii Chrystusa Króla w Stargardzie) oraz – po raz pierwszy – w biegach sztafetowych (I dla miejsce dla zespołu z Dobrzan). Największą atrakcją okazał się jednak wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Brojc, a przede wszystkim – wielkie polewanie wodą. Pogoda dopisała, można więc było schnąć do skutku. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Góra Tabor Junior to wspólna inicjatywa wszystkich księży chrystusowców – duszpasterzy dzieci. Księża wspierani są przez liczną grupę osób świeckich ze wszystkich parafii chrystusowców.

Joanna Stefańska17 czerwca 2018r. 19 czerwca 2018r. 341 11811