Wszystko dla Boga i Polonii...

W święto Świętej Rodziny…

W oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy (najczęściej w przypadającą w oktawie niedzielę) święto Świętej Rodziny z Nazaretu. To wspaniała okazja, by modlić się w intencji naszych rodzin, w intencji wszystkich polskich i polonijnych rodzin, w intencji rodzin, które są rozdzielone przez fakt emigracji jej członków. W tegoroczne święto Świętej Rodziny papież Franciszek zapowiedział ogłoszenie roku poświęconego rodzinie, który rozpocznie się w uroczystość św. Józefa AD 2021 a zakończy podczas Światowego Spotkania Rodzin w czerwcu 2022 r.

To święto dla naszych Współbraci zaangażowanych w polonijne duszpasterstwo na dalekich Antypodach jest świętem patronalnym, zatem zawierzajmy w naszych modlitwach ich posługiwanie, a także Polonię z Australii i Nowej Zelandii. Ów dzień Święta Patronalnego Prowincji w tymże sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough był dniem wspólnotowego celebrowania złotego jubileuszu kapłaństwa ks. Stanisława Wrony SChr. Przy okazji publikujemy kilka migawek z przeżywanych świąt Bożego Narodzenia w Bowen Hills oraz zebrane w jedną opowieść dziesięcioletnie trudy i prace przy tworzeniu misterium bożonarodzeniowych w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough.

Tymczasem we Francji, w Aulnay sous Bois w niedzielę Świętej Rodziny została poświęcona ikona Świętej Rodziny i cała wspólnota poświęcona jej opiece. Poświęcona ikona rozpocznie teraz swoją peregrynację w polonijnych rodzinach w Aulnay sous Bois i Le Blanc Mesnil. Ponadto przesyłamy krótkie fotorelacje z innych podparyskich wspólnot, z Bagnolet (1, 2) i Saint Denis (1, 2).

 


230 5351

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone