dodano: 2021-08-19 11:57:46 edycja: 2021-08-25 20:39:44 autor: 230 odsłon: 631

W TVP Polonia o polonijnej parafii w Manchester

W nadawanym cyklicznie w środowe wieczory w TVP Polonia „Magazynie z Wysp” znalazł się reportaż o polonijnej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Manchester.

Posługujący w niej ks. Karol M. Rogasik SChr opowiada o historii tej wspólnoty polonijnej, którą tworzyli kombatanci z wielu polskich oddziałów wojskowych walczących na frontach II wojny światowej. W kościele oraz przylegającej doń sali parafialnej można podziwiać pamiątki po tych formacjach, świadczących o dziedzictwie i żywotności tamtejszej Polonii.

Zapraszamy zatem do obejrzenia tego reportażu, który został wyemitowany w 152 odcinku programu w środę 18 sierpnia 2021 r. i znajduje na jego końcu.

Dodajmy, że w tym roku to nie pierwszy raz, gdy kamera „Magazynu z Wysp” zawitała do Manchester: wcześniej byli z okazji świąt wielkanocnych oraz w czerwcu przedstawiając bogactwo bieżących propozycji duszpasterskich.

(dołączone fotografie są screenami z 152 odcinka programu)

Nie mogło zabraknąć naszych Współbraci i parafian z Manchester na uroczystości poświęcenia i odsłonięcia odnowionej tablicy dedykowanej Polskim Spadochroniarzom 1. Dywizji gen. Sosabowskiego i Cichociemnym, które odbyło się w ostatnią niedzielę 15 sierpnia 2021 r., wszak uroczystość Wniebowzięcia NMP to takze Święto Polskiego Żołnierza. Po tej ceremonii w kościele została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

*    *    *

Tymczasem z internetowego serwisu naszej prowincji z Antypodów dowiadujemy się o uroczystych obchodach święta Matki Bożej Zielnej oraz 80-lecia męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego.19 sierpnia 25 sierpnia 230 631