dodano: 2023-06-11 22:40:46 edycja: 2023-06-17 20:04:38 autor: 230 odsłon: 3751

W uroczystość Bożego Ciała…

[W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa] otwarcie ukazujemy to, co Jezus ofiarował nam w zaciszu Wieczernika, bowiem miłość Chrystusa nie jest zastrzeżona dla nielicznych, ale jest przeznaczona dla wszystkich, mówił w jednej z homilii na to święto papież Benedykt XVI: i tak rzeczywiście się dzieje…

W wielu miejscach świata w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej bądź w kolejny Dzień Pański wierni gromadzili się na Mszach Świętych, a następnie szli w procesji za Chrystusem Eucharystycznym, prosząc Go o błogosławieństwo dla swoich miejsc pracy, nauki i odpoczynku. A wśród nich i Polacy…, o czym świadczą fotogalerie na stronach internetowych parafii (także tych prowadzonych przez chrystusowców) czy fanpejdże w popularnych serwisach społecznościowych.

W Polsce było to oczywiście w czwartek 8 czerwca 2023 r., w naszej parafii na poznańskim Umultowie to Święto Eucharystii połączono z Mszą Świętą prymicyjną jednego z nowo wyświęconych chrystusowców – ks. Piotra Bibera SChr, który w tej parafii odbywał roczną praktykę diakońską. Podobnie we Władysławowie: tego dnia odbyły się prymicje ks. Dominika Bieńka SChr. Polonia znad dolnego Renu w tym dniu wypowiedziała swoje «DZIĘKUJE» za posługiwanie ks. Jana Rusina SChr obchodzącego 40-lecie kapłaństwa. Polskie śpiewy eucharystyczne w ów czwartkowy dzień były również słyszane na uliczkach wokół maryjnego sanktuarium Pocieszycielki Strapionych w niemieckim Kevelaer.

Natomiast w niedzielę 11 czerwca 2023 r. Boże Ciało uroczyście świętowano m. in. w Republice Południowej Afryki. W parafii św. Józefa Robotnika w Norwood przewodniczył im bp Adam Leszek Musiałek SCI, ordynariusz diecezji De Aar, świętujący właśnie w tych dniach 40. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej z procesją eucharystyczną poświęcony został krzyż zawieszony na frontowej ścianie kościoła i wskazujący miejsce kultu i modlitwy. Po zakończonej procesji jej uczestnicy mieli okazję poczęstować się okolicznościowym tortem z okazji rubinowego jubileuszu kapłaństwa Dostojnego Gościa.
tekst i zdjęcia: ks. Radosław Szymoniak SChr

 11 czerwca 2023r. 17 czerwca 2023r. 230 3751