dodano: 2020-10-16 12:20:18 edycja: 2020-10-16 12:36:35 autor: 230 odsłon: 1489

„Wieczory przy Sercu Bożym” i wprowadzenie relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque do kościoła w Stargardzie

14 października 2020 r., na zakończenie obchodów roku jubileuszowego stulecia kanonizowania przez papieża Benedykta XV św. Małgorzaty Marii Alacoque – patronki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, do kościoła św. Jana Chrzciciela w Stargardzie wprowadzono relikwie „Świętej od Serca Jezusa”.

Relikwie swojej Patronki uroczyście wprowadzili przedstawiciele Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ – wspólnoty, której 25 lecie istnienia w parafii św. Józefa wpisało się w obchody 100. rocznicy kanonizacji Świętej Wizytki z Paray-le-Monial, której Jezus objawił tajemnice swego Najświętszego Serca.

W czasie homilii ks. proboszcz Krzysztof Wąchała SChr cytując słowa Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego SChr, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej podkreślał: „Trzeba mówić często o Najświętszym Sercu Jezusowym. Wzywajcie wiernych do Jego czci i miłości oraz do przejmowania się Jego uczuciami [...] Wzorem do naśladowania niech będzie nam św. Małgorzata Maria, która sama bezgranicznie miłując to Najświętsze Serce, nie szczędziła heroicznych często ofiar, byle tylko szerzyć Jego królestwo w sercach ludzkich. Pan Jezus polecił Jej, by naśladowała Jego życie, pełne umartwienia, którym żyje w Eucharystii” (I. POSADZY, Cześć Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego. 6. List Okrężny, w: I. POSADZY, „Listy Okrężne. Cz. I”, red. B. KOŁODZIEJ, Poznań 1990, s. 25-28).

Duchowym przygotowaniem do uroczystości były „Wieczory przy Sercu Bożym” poprowadzone przez ks. dra Bogusława Kozioła SChr, proboszcza z Dobrzan, który w oparciu o nauczanie Założyciela Towarzystwa Chrystusowego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda ukazywał charakterystyczną cechę Jego duchowości jaką było umiłowanie Serca Bożego.

ks. Krzysztof Wąchała SChr16 października 2020r. 16 października 2020r. 230 1489