Wielkopolska
Z prowincjalnych i parafialnych annałów…
Kolejny Współbrat upamiętniony w swoich rodzinnych stronach

W radiu (telewizji i prasie) z chrystusowcami o ważnych sprawach…
Obchodzony od kilkunastu już lat Światowy Dzień Radia pozwala na uzmysłowienie sobie roli radia jako środka komunikacji. A my przy tej okazji pragniemy zaprezentować, że medium to nie jest nam jako chrystusowcom obce...

Archidiecezjalny Dzień Lektora na poznańskim Ostrowie Tumskim
Podobnie jak było w 2024 roku nasz Dom Główny był miejscem spotkania formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza archidiecezji poznańskiej. Ten Archidiecezjalny Dzień Lektora odbył się w sobotę 8 lutego 2025 r. i uczestniczyli w nim lektorzy z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu wraz z piszącym owo sprawozdanie opiekunem ks. Michałem Kłosem SChr.

Jubileuszowy Rok Nadziei rozpoczęty…
Otwarciem Drzwi Świętych przez papieża Franciszka w watykańskiej bazylice św. Piotra w Noc Bożego Narodzenia zainaugurowany został Rok Jubileuszowy, który Kościół przeżywa pod hasłem «Pielgrzymi nadziei». Kilka dni później, w Niedzielę Świętej Rodziny, odbyły się uroczyste celebracje otwierające Jubileusz w katedrach całego świata pod przewodnictwem pasterzy diecezji.

XXII Poznańskie Jerycho Różańcowe
Chrystusowcy, mieszkańcy Domu Głównego oraz nasi seminarzyści ze swoimi wychowawcami włączyli się w odbywające się w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania XXII Poznańskie Jerycho Różańcowe.

Orszaki Trzech Króli AD 2025
Można chyba śmiało powiedzieć, że tradycyjną formą świętowania uroczystości Objawienia Pańskiego stały się Orszaki Trzech Króli, które przemaszerowały przez polskie miasta, miasteczka i wsie, również przez te, w których posługujemy duszpastersko.

Nasze wspólnoty na adwentowych drogach pielgrzymowania…
1 grudnia 2024 r. przypadła pierwsza niedziela Adwentu, z którą rozpoczęliśmy wraz z całą wspólnotą Kościoła nowy rok liturgiczny. Można powiedzieć, że wszelkie duchowe ćwiczenia zaplanowane i przeprowadzane w weekend przełomu listopada i grudnia były takim mocnym wejściem w nowy czas i nowy rok kościelny…

Nowa odsłona strony internetowej parafii pw. św. Jadwigi Królowej Wawelskiej w Poznaniu

Święto Niepodległości na przedmieściach Johannesburga oraz w Pretorii z udziałem Nuncjusza Apostolskiego w RPA i Ambasadora RP
Polonia zamieszkująca Republikę Południowej Afryki uczciła 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę 10 listopada 2024 r.

Doroczna modlitwa o beatyfikację i kanonizację w Poznaniu
Od lat w pierwszą niedzielę listopada w poznańskiej katedrze gromadzą się wierni pod przewodem swoich pasterzy na modlitwie o kanonizację Błogosławionych i beatyfikację Sług Bożych związanych z archidiecezją poznańską. W tej grupie znajdują się również Założyciel i Współzałożyciel naszego Towarzystwa: Czcigodny Sługa Boży kard. August Hlond SDB, który w latach międzywojnia był arcybiskupem gnieźnieńskim i poznańskim oraz Czcigodny Sługa Boży ks. Ignacy Posadzy SChr, który zanim został powołany do organizowania naszego zgromadzenia posługiwał na terenie archidiecezji, m.in. w poznańskiej Farze.

Chrystusowcy w służbie Kościołowi…

„Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba…”

Uroczystości dożynkowe w naszych parafiach
Uroczystość Wniebowzięcia NMP, które w naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Zielnej i która jest świętem tytularnym w wielu naszych wspólnotach, nakreśla niejako datę rozpoczynają cykl dziękczynienia za plony. W dzień tego maryjnego święta przynosimy do pobłogosławienia do naszych świątyń zioła i kwiaty: to wyraz naszej wdzięczności za Bożą opatrzność, dobroć i łaskawość. W kolejnych dniach, szczególnie w wolne od codziennych zajęć soboty i niedziele, w naszych parafiach organizowane są dożynki z uroczystymi dziękczynnymi Eucharystiami i integracyjnymi spotkaniami we wspólnocie

Zakonne rekolekcje w Poznaniu

Rekolekcje przed pierwszą profesją zakonną

XVI Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie w Poznaniu
W sobotę 21 września 2024 r. w Poznaniu po raz szesnasty zorganizowano Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, które rokrocznie wprowadza w tematykę i zagadnienia związane z duszpasterskim mottem kolejnego roku liturgicznego.
Wrześniowe spotkanie proboszczów i przełożonych domów zakonnych przy parafiach Towarzystwa Chrystusowego

Kurytybskie celebracje ku czci Czarnej Madonny
Nie tylko refleksją nad misją i powołaniem świeckich żył Kościół w Kurytybie w ostatnich dniach sierpnia 2024 r. Nie mogło zabraknąć w tych dniach szczególny modlitwy do Czarnej Madonny; modlitwy za wstawiennictwem Tej, która w Obrazie Jasnogórskim towarzyszyła Polakom wyjeżdżającym z ojczyzny w poszukiwaniu lepszego życia i który to Obraz znajdziemy niemalże w każdej świątyni, gdzie na modlitwie gromadzą się Polacy i osoby pochodzenia polskiego. A w ponad dwumilionowej Kurytybie, według oficjalnych danych, co piąty jej mieszkaniec ma polskie korzenie. Nic więc dziwnego, że wiele tu miejsc i pamiątek związanych z Polską.