dodano: 2019-03-30 15:21:25 edycja: 2019-04-01 16:49:25 autor: 341 odsłon: 4308

Wielkopostny dzień skupienia dla lektorów

Drugie spotkanie formacyjne w ciągu roku dla lektorów odbyło się 29-30 marca w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach. W piątkowy wieczór młodzi spotkali się na pasyjnym nabożeństwie drogi krzyżowej. Ponieważ uczestnikami spotkania byli lektorzy, przygotowali i odczytali rozważania poszczególnych stacji. Późniejsza adoracja Najświętszego Sakramentu była czasem trwania przy Mistrzu; uczestnicy mogli też w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty.

Tematem zasadniczym, podczas prelekcji przygotowanej przez koordynatora LSO ks. Marka Nikla SChr, była liturgia słowa. Omówienie jej było kontynuacją październikowego spotkania, w czasie którego omawiane były obrzędy wstępne do Mszy Świętej.

Ostatnim punktem wydarzenia były warsztaty z fonetyki, prowadzone przez Joannę Stefańską, polonistkę ze Stargardu.

W całym przedsięwzięciu wzięli udział lektorzy z parafii chrystusowców: pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu-Umultowie (ks. Krzysztof Wąchała SChr), pw. św. Józefa i Chrystusa Króla w Stargardzie (ks. Marek Nikiel SChr, ks. Łukasz Klimek SChr), pw. Michała Archanioła w Dobrzanach (ks. Krzysztof Grabowski SChr) oraz gospodarzy z parafii pw. Przemienia Pańskiego w Płotach (ks. Mateusz Szleger SChr).

Wsparciem dla organizatorów była posługa kleryków z seminarium chrystusowców: kl. Pawła Hałgasa i kl. Bohdana Prysiarznego. 30 marca 2019r. 01 kwietnia 2019r. 341 4308