Wszystko dla Boga i Polonii...

Wieści z Brazylii…

W serwisie www prowincji pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Ameryce Południowej znajdujemy wiele ciekawych i ważnych wiadomości:

•    mimo pandemicznych restrykcji Współbracia podtrzymują braterskie relacje we wspólnocie i wykorzystując zdobycze techniki spotykają się ze sobą. W ostatnim czasie za pośrednictwem internetu chrystusowcy z Kraju Krzyża Południa spotkali się z przełożonym generalnym, ks. Krzysztofem Olejnikiem SChr;

•    w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kurytybie, w kościele, który stanowi jakby duchową stolicę polskiej emigracji w Brazylii, z inicjatywy polskiego konsulatu została odprawiona Msza Święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Przewodniczył jej ks. Kazimierz Długosz SChr, przełożony prowincjalny.

Ponadto o różnorodnej działalności kolejnego chrystusowca na brazylijskiej ziemi, ks. dra Zdzisława Malczewskiego SChr, który od 2009 roku piastuje funkcję rektora Polskiej Misji Katolickiej w tym kraju można dowiedzieć się ze internetowej strony PMK w Brazylii.


informacje zaczerpnięto ze wspomnianego serwisu www prowincji pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

*    *    *

W rocznicę zbrodni katyńskiej i smoleńskiej katastrofy modlono się także w innych naszych wspólnotach: Brisbane, Pyrzyce, Stargard.


230 1246

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone