dodano: 2018-03-22 20:16:40 edycja: 2018-03-25 15:58:23 autor: 230 odsłon: 7741

Wizytacja Przełożonego Generalnego w Hiszpanii

Otrzymaliśmy kolejne informacje dotyczące wizytacji Przełożonego Generalnego w prowincji pw. MB Częstochowskiej. W piątym tygodniu Wielkiego Postu ks. Generał Ryszard Głowacki SChr wizytował hiszpańską część prowincji.

W niedzielę 18 marca przewodniczył  Eucharystii dla Polonii w Walencji, spotkał się z parafianami i ks. Czesławem Pielą SChr, ich duszpasterzem, który jednocześnie pełni obowiązki wiceprowincjała i koordynatora duszpasterstwa polonijnego w całej Hiszpanii. Następnego dnia, w uroczystość św. Józefa, ks. Generał przewodniczył wspólnej modlitwie i spotkał się z ks. Jerzym Sową SChr a także z parafianami w Torrevieja.

Kolejne dni upłynęły na spotkaniach wokół Madrytu. Bazą było Alcala de Henares, albowiem stamtąd, po spotkaniach z miejscową Polonią i duszpasterzem, ks. Adamem Szymczakiem SChr, udawali się oni do Getafe do ks. Andrzeja Sobczyka SChr, który podjął przełożonych w swojej nowej parafii Nuestra Senora de Fatima w Getafe oraz do La Granja de San Ildefonso do ks. Grzegorza Zyguły SChr, który też jest duszpasterzem Polaków w Segowii i okolicy.

Pod koniec tygodnia, w czwartek 22 marca, ks. Generał wraz z towarzyszącym mu prowincjałem ks. Janem Ciągło SChr polecieli na Majorkę, do posługującego tam wśród Polaków i w miejscowym kościele ks. Andrzeja Węgrzyna SChr, natomiast w piątek 23 marca przybyli do Barcelony na spotkanie z ks. Krzysztofem Jaworskim SChr i katalońską Polonią. W sobotę przed Niedzielą Palmową przełożony generalny i prowincjalny powrócili do podparyskiego Aulnay sous Bois. Za miesiąc, podczas następnego dnia skupienia, ma nastąpić podsumowanie odbytej wizytacji.22 marca 2018r. 25 marca 2018r. 230 7741